Konsolowa sprzedaż Metro Exodus zaskoczyła wydawcę. Co z wersją PC?

Konsolowa sprzedaż Metro Exodus zaskoczyła wydawcę. Co z wersją PC?

Premierze Metro Exodus w wersji na PC towarzyszyły niemałe kontrowersje. Jak wiemy, gra była jedną z pierwszych, które pominęły Steam i pojawiły się w ramach wyłączności na Epic Games Store. Fanom marki decyzja Deep Silver, czyli wydawcy, na tyle nie przypadła do gustu, że postanowili oni zalać negatywnymi ocenami dotychczas dostępne na platformie Valve odsłony serii. Niestety ów problem jest bardziej rozległy, ponieważ objął nie tylko Metro, ale także chociażby Borderlands, którego trzeci epizod również zawita do sklepu twórców Fortnite. Szczęśliwie w tym przypadku bardzo dobrze sprawdza się ulepszony system Valve, który wyłapuje podejrzane opinie oraz nie wlicza ich do oceny ogólnej. Tak czy inaczej, można było oczekiwać, iż sprzedaż Metro Exodus okaże się gorsza niż poprzednich części z racji jego udostępnienia we wspomnianym sklepie i tak też częściowo jest.

Sprzedaż Metro Exodus zaskoczyła wydawcę, ale tylko na konsolach.

W najnowszym raporcie ujawnionym przez THQ Nordic, dyrektor generalny przedsiębiorstwa, Lars Wingefors, przyznał, że chociaż sprzedaż kopii fizycznych Metro Exodus jest zgodna z oczekiwaniami, to dystrybucja wersji cyfrowej przebiła wszelkie prognozy. Warto tutaj jednak podkreślić, że ten świetny wynik dotyczy przede wszystkim portu konsolowego, a nie komputerowego, co dla wielu może okazać się niemałym zdziwieniem, biorąc pod uwagę fakt, że Metro zakorzenione jest na PC. Niestety w tym przypadku prezes firmy odmówił podania konkretnych liczby sprzedanych kopii, stwierdzając jedynie, że pecetowe wydanie Metro Exodus też rozeszło się odrobinę powyżej oczekiwań, lecz tylko w początkowej fazie dystrybucji.

Tutaj należy jednak zaznaczyć, że choć Metro Exodus trafił do Epic Games Store, to początkowo był oferowany w ramach przedpremierowych zamówień na Steam i zgodnie z wolą wydawcy wszystkie te transakcje zrealizowano. Istnieje więc opcja, iż wczesna wysoka sprzedaż nowego Metra na PC obejmuje właśnie platformę Steam. Niestety sam sklep należący do Epic zaliczył w ostatnim czasie kilka wpadek. Jedna z pierwszych poważniejszych ujawniła się podczas trwającej wyprzedaży, kiedy to pewien użytkownik został zbanowany za zbyt dużą ilość kupionych gier w krótkim odstępie czasowym. Jak przyznał przedstawiciel firmy, jest to zgodne z ich polityką dotyczącą oszustw.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Konsolowa sprzedaż Metro Exodus zaskoczyła wydawcę. Co z wersją PC?

 0