Konsolowcy coraz chętniej kupują cyfrowe wersje gier

Konsolowcy coraz chętniej kupują cyfrowe wersje gier

Firma SupeData dokonała analizy sprzedaży cyfrowych gier za miesiąc październik. Statystyki pokazują tendencję zwyżkową w porównaniu z rokiem poprzednim.

Battlefield 1

Konsumenci wydali więcej pieniędzy na gry video w tym roku, niż w analogicznym okresie w 2015 r. Całkowity przychód rynku wyniósł 6,7 miliarda dolarów i był to wynik o 14% lepszy, niż rok temu.

Gracze konsolowi coraz chętniej kupowali cyfrowo gry, wydając 628 milionów dolarów (wzrost o 27%), natomiast posiadacze PC łącznie przeznaczyli na tego typu cyfrową rozrywkę 592 miliony dolarów (więcej o 78%), a wszystkiemu zasłużyła się premiera Civilization 6.

Najczęściej kupowaną grą konsolową był w październiku Battlefield 1, natomiast na PC zajął w rankingu sprzedaży miejsce 7. EA zarobiło na najnowszej odsłonie taktycznej multiplayerowej strzelanki 70 milionów dolarów, a wliczając w to komputery osobiste - 110 milionów. Oczywiście są to wyłącznie dane dotyczące kopii cyfrowych.

Niestety w tym okresie wielu premier wysokobudżetowych tytułów, niektóre tytuły miały także pecha. Wśród nich największym poszkodowanym był Titanfall 2, który wygenerował w sprzedaży cyfrowej jedynie 18 milionów dolarów - licząc wszystkie 3 platformy (Xbox One, PS4, PC). Jest to wynik o 72% gorszy od pierwszego Titanfalla pomimo tego, że sequel ukazał się także na PS4.

Z innych istotnych danych wynika, że sektor pay-to-play (gry z subskrypcjami) zanotował 12% spadek przychodów, natomiast free-to-play - czteroprocentowy wzrost.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Konsolowcy coraz chętniej kupują cyfrowe wersje gier

 0