Kontroler do Jedi: Fallen Order z zabawkowego miecza świetlnego i rękawicy

Kontroler do Jedi: Fallen Order z zabawkowego miecza świetlnego i rękawicy

Streamer z Twitcha stworzył kontroler ruchu do gry Jedi: Fallen Order ze starego zabawkowego miecza świetlnego i rękawicy. Materiały do ​​produkcji kontrolerów kosztują tylko około 40 USD. Choć projekt nie był drogi, jego ukończenie zajęło mu sporo czasu. Dylan Beck, który prowadzi kanał "Rudeism" na Twitchu, wyposażył miecz świetlny w diody LED, które zapalają się, gdy go miecz się wysuwa. Zainstalował w nim również inercyjny moduł pomiarowy (IMU) do wykrywania ruchów, który włącza się i wyłącza w zależności od tego, czy "ostrze" jest wysunięte, czy schowane. Zmodyfikował rękojeść dodając gałki do celowania, pada kierunkowego do poleceń i kilka przycisków do innych elementów sterujących, takich jak skakanie i uniki.

Przy odrobinie pomysłowości i zdolności technicznych, można tanim kosztem stworzyć fajne gadżety, które z pewnością dostarczają sporo frajdy.

 

 

Rękawica nie jest niczym szczególnym, to tylko zwykła rękawica ogrodnicza lub robocza z przyklejoną elektroniką. Gałka pod kciukiem zainstalowana została do kontrolowania ruchu w grze, ale co ważniejsze, IMU wykrywa ruchy ręki w celu korzystania z mocy. Po prostu wyrzuć rękę, aby na przykład wykonać pchnięcie. Na materiale filmowy co prawda to wygląda trochę dziwacznie, ale Beck twierdzi, że trzeba się przyzwyczaić. Twierdzi on również, że obecnie woli grać przy użyciu swojego zestawu, niż oryginalnego kontrolera.

"Używanie tego zestawu jest rewelacyjne i teraz jest to moja nowa ulubiona rzecz na świecie" -napisał twórca na portalu Reddit. "Muszę tylko skończyć grę - zacząłem na poziomie trudności Jedi Knight, ale postanowiłem podnieść ją do maksymalnego poziomu trudności, aby zobaczyć, czy mi się uda. Zdołałem wyeliminować drugiego bossa, więc myślę, że mam szanse". Rudeism co prawda nie jest kanałem dla majsterkowiczów, ale streamer nie wyklucza stworzenia materiału ukazującego jak domowym sposobem zrobić tego typu kontroler. 

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kontroler do Jedi: Fallen Order z zabawkowego miecza świetlnego i rękawicy

 0