Kontroler DualSense ze wsparciem w testowej wersji Steam

Kontroler DualSense ze wsparciem w testowej wersji Steam

O tym, że DualSense działa na komputerach oraz urządzeniach z Androidem przekonaliśmy się już jakiś czas temu za sprawą testu przeprowadzonego przez youtubera Austina Evansa. Wsparcia brakowało jednak na Steam, aczkolwiek teraz Valve wprowadziło wstępną obsługę kontrolera PlayStation 5 w ramach wersji beta klienta. Oznacza to, że posiadacze takiego wydania mogą grać w produkcje obsługujące kontrolery, chociaż podkreślono, że na razie nie działają zaawansowane funkcje DualSense m.in. panel dotykowy, wibracje czy żyroskop. Wychodzi więc na to, iż Valve postara się zapewnić takie wsparcie w przyszłości, co byłoby naprawdę interesującym rozwiązaniem, lecz nie wiemy, kiedy dokładnie platforma rozszerzy tę kompatybilność. Niestety obecnie najpewniej nie można też korzystać z adaptacyjncyh triggerów.

Valve dodało w testowej wersji Steam wsparcie dla kontrolera DualSense.

Kontroler DualSense ze wsparciem w testowej wersji Steam

Warto wspomnieć, że testowe wydanie Steam obsługuje również kontroler od Xbox Series X. Z jednej strony dobrze, że Valve nie zapomina o graczach ceniących sobie pada od Sony, tak z drugiej nie ulega wątpliwości, że na PC to kontroler Microsoftu pozostaje najpopularniejszym narzędziem zaraz po klawiaturze oraz myszce. Wątpliwe, by ten stan rzeczy zdołał zmienić DualSense i najpewniej pada od Xbox 360 czy Xbox One pomału wyprze ten z Xbox Series X. Jedną z największych nowości DualSense to haptyczne wibracje, dzięki którym wydarzenia widoczne na ekranie mogą generować odmienne doznania. Co więcej, L2 oraz R2 wyposażono w adaptacyjne triggery pozwalające odczuwać napięcie i sprawdzi się to głównie w strzelankach. Do tego wbudowany mikrofon, w efekcie nie będziemy potrzebować zewnętrznego zestawu, aczkolwiek jakość zapewne nie jest tak doskonała, jak w normalnym mikrofonie.

Jeżeli chodzi o Steam i sprzęt najczęściej wykorzystywany przez graczy prym na przestrzeni pół roku wiodła karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1060 (41,81 procent), choć tuż za nią znalazły się budżetowe modele GeForce GTX 1650 oraz GTX 1050. Królują również czterordzeniowe procesory (45,08 procent) o taktowaniach na poziomie 3,3 - 3,69 GHz (19,32 procent) wspierane przez 16 GB pamięci RAM (41,81 procent). Najpopularniejszym systemem operacyjnym raczej bez zaskoczenia jest natomiast Windows 10 zainstalowany na 89,28 procent komputerów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kontroler DualSense ze wsparciem w testowej wersji Steam

 0