Kontrowersyjny portal LiveLeak został zamknięty. To właśnie tam zamieszczano m.in. filmy z egzekucji

Kontrowersyjny portal LiveLeak został zamknięty. To właśnie tam zamieszczano m.in. filmy z egzekucji

Kontrowersyjny brytyjski serwis LiveLeak z materiałami wideo został zamknięty po 15 latach istnienia. Założyciel Hayden Hewit ogłosił zamknięcie strony na Twitterze i ujawnił nowy projekt, ItemFix. Według założyciela jednym z głównych powodów zamknięcia witryny był brak motywacji do dalszego działania,  do tego należ zapewne doliczyć koszty utrzymania. Założona w 2006 roku przez Haydena Hewita i resztę zespołu stojącego również za witryną z materiałami gore Ogrish, LiveLeak zdobył szybko rozgłos, dzięki treściom, jakie pojawiały się w witrynie, często niedostępnym nigdzie indziej w sieci. Treści te obejmowały między innymi walki dzieci, nieocenzurowane nagrania z egzekucji Saddama Husseina oraz ścięcie głowy amerykańskiego dziennikarza i reportera Jamesa Foleya.

LiveLeak, jeden z najbardziej kontrowersyjnych portali, stawiany w jednej linii z Ogrish, czy pamiętanym przez niektórych starszych internautów Rotten, został zamknięty. 

Pomimo tego, że strona znana głównie z ekstremalnych filmów i generowanych wokół nich kontrowersji, celem LiveLeak było pokazanie prawdziwych materiałów filmowych o polityce, wojnie i wielu innych wydarzeniach oraz promowanie kultury dziennikarstwa obywatelskiego. Od 5 maja strona została zamknięta i zastąpiona przez ItemFix, nowy projekt zespołu Haydena, który wygląda bardzo podobnie do innych platform udostępniania treści, umożliwiając użytkownikom publikowanie i edytowanie filmów, obrazów i dźwięku. 

W przeciwieństwie do LiveLeak, ItemFix będzie znacznie bardziej restrykcyjny co do treści, które użytkownicy mogą przesyłać. W liście pożegnalnym do wszystkich użytkowników LiveLeak Hayden wyjaśnił, dlaczego zdecydowali się odejść od projektu. Hayden stwierdził, że "czuł, że LiveLeak osiągnął wszystko, co mógł i nadszedł czas, abyśmy spróbowali czegoś nowego i ekscytującego". Hayden wyjaśnił również, że inny powód zamknięcia witryny był związany z kosztami hostingu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kontrowersyjny portal LiveLeak został zamknięty. To właśnie tam zamieszczano m.in. filmy z egzekucji

 0