Kontynuacja Cyberpunka 2077 ma otrzymać bardziej rozbudowaną historię

Kontynuacja Cyberpunka 2077 ma otrzymać bardziej rozbudowaną historię

CD Projekt RED pracuje nie tylko nad nowymi grami z serii Wiedźmin, ale też kontynuacją Cyberpunka 2077 o kryptonimie Orion. Produkcja może zapewnić bardziej rozbudowaną kampanię fabularną, czyli coś, na co kuleje obecna część.

Cyberpunk 2077 przeszedł przed wiele problemów, ale nie chodzi tylko o błędy, które można wyeliminować aktualizacjami. Historia V nie jest najlepszym doświadczeniem w historii gier, a przede wszystkim nie jest zbyt długa oraz rozbudowana. Główny wątek da radę ukończyć zauważalnie szybciej niż historię Wiedźmina 3: Dziki Gon. Skrócenie czasu rozgrywki jest ukłonem CD Projekt RED w kierunku graczy, którzy narzekali na zbyt długie wątki zaprezentowane w trzecich przygodach Geralta z Rivii. Wydaje się, że tym razem przesadzono w drugą stronę. Cyberpunk 2 ma być pod tym względem lepszy i zaoferować bardziej rozbudowaną opowieść. Będzie to realne za sprawą tzw. ścieżek życia, które deweloperzy chcą lepiej wykorzystać.

Kontynuacja Cyberpunka 2077 ma zaoferować bardziej rozbudowaną opowieść, w czym pomogą ulepszone ścieżki życia.

W podcaście Answered dyrektor narracji CD Projekt RED Philipp Weber powiedział, że brak wpływu ścieżek życia na Cyberpunka 2077 nie wyszedł tej grze na dobre, dlatego twórcy postanowili to zmienić. "Myślę, że są pewne rzeczy, na przykład ścieżki życia, które dają ci obietnicę, że możesz grać bardziej różnorodnymi postaciami. Myślę, że jest to rzecz, którą w przyszłości chcielibyśmy poprawić. Ponieważ złożyliśmy obietnicę, której nie zrealizowaliśmy".

Początek Cyberpunka 2077 zmienia się w zależności od wybranej ścieżki życia, ale później wszystko łączy się w jedną całość i nie ma różnić poza opcjami w dialogach. Philipp Weber przyznał, że nie dali rady i ostatecznie przygotowali mniej "zagmatwane wydarzenia" niż pierwotnie chcieli.

W efekcie V dostaje identyczne zadania oraz zakończenia dla każdej ścieżki. Z kolei główny projektant zadań w Polaris, Błażej Augustynek, który pracował także nad Cyberpunkiem 2077, powiedział, że początkowa ścieżka życia nie jest jednak zbyt ważna dla głównego wątku fabularnego gry.

Niewiele wiadomo na temat kontynuacji Cyberpunka 2077, ponieważ wciąż podejmowane są kluczowe decyzje dotyczące rozgrywki, takie jak to, czy będzie to gra pierwszoosobowa, czy trzecioosobowa. Cyberpunk 2077 wreszcie otrzymał ostatnią dużą aktualizację, dlatego CD Projekt Red skupi większą uwagę na jego kontynuacji. Jednocześnie Redzi zapewnili, iż nie zamierzają powtarzać błędów z burzliwej premiery i lepiej przygotować projekt.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kontynuacja Cyberpunka 2077 ma otrzymać bardziej rozbudowaną historię

 0