Kontynuacja jednej z najlepszych gier dekady z datą premiery i nowym zwiastunem

Kontynuacja jednej z najlepszych gier dekady z datą premiery i nowym zwiastunem

Długo wyczekiwana kontynuacja The Legend of Zelda: Breath of the Wild, czyli jednego z najlepiej ocenianych tytułów w historii, wreszcie doczekała się daty premiery. Przy okazji otrzymaliśmy też nowy materiał z gry. 

Big N ogłosiło datę premiery i ujawniło tytuł gry w ramach zwiastuna, który miał swoją premierę podczas wczorajszej prezentacji Nintendo Direct. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom pojawi się na Switchu 12 maja 2023 roku. 

Długo wyczekiwana kontynuacja The Legend of Zelda: Breath of the Wild, czyli jednego z najlepiej ocenianych tytułów w historii, wreszcie doczekała się daty premiery.

Zelda jest prawdopodobnie jednym z najpopularniejszych i najdłużej wspieranych oryginalnych IP Nintendo. Pierwsza gra z serii, stworzona przez japońskich projektantów Shigeru Miyamoto i Takashiego Tezukę, została wydana w Japonii 21 lutego 1986 roku jako The Hyrule Fantasy: Legend of Zelda, zanim ponad rok później trafiła na Zachód jako The Legend of Zelda. Inspiracją dla Miyamoto był czas spędzony w dzieciństwie na zwiedzaniu pól, jaskiń i obszarów leśnych w Kioto. Gra była również wyjątkowa pod tym względem, że jako jedna z pierwszych oferowała nieliniową rozgrywkę, umożliwiając graczowi swobodne eksplorowanie świata i pokonywanie lochów w (niemal) dowolnej kolejności. 

Do tej pory opublikowano prawie 20 gier Zelda (nie wliczając pobocznych projektów), w tym wiele bardzo uznanych przez fanów, jak Link to the Past, Ocarina of Time, Twilight Princess Princess i Skyward Sword. Ostatnia część w głównej serii to świetne Breath of the Wild, tytuł startowy na Switcha, który pojawił się wraz z konsolą 3 marca 2017 roku. Tytuł odniósł ogromny sukces, sprzedając ponad 27 milionów egzemplarzy do 30 czerwca 2022 r. To pozwoliło mu zająć czwarte miejsce na konsoli Switch, za Super Smash Bros. Ultimate, Animal Crossing: New Horizons i Mario Kart 8 Deluxe ze sprzedażą na poziomie odpowiednio 28,82, 39,38 mln i 46,82 mln.

Po raz pierwszy Nintendo ujawniło sequel Breath of the Wild podczas E3 2019, a w zeszłym roku zobaczyliśmy pierwszy materiał z rozgrywki. Nintendo początkowo planowało wypuścić  Tears of the Kingdom wcześniej, ale zostało zmuszone do przesunięcia premiery na marzec, aby dać zespołowi więcej czasu na ukończenie prac. Tytuł zdaje się bezpośrednią kontynuacją, utrzymując charakterystyczny styl graficzny i rozgrywkę z poprzednika.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kontynuacja jednej z najlepszych gier dekady z datą premiery i nowym zwiastunem

 0