Kopanie kryptowalut na konsolach jest możliwe. Na szczęście nie na tych najnowszych

Kopanie kryptowalut na konsolach jest możliwe. Na szczęście nie na tych najnowszych

Górnicy kryptowalut to prawdziwa zmora graczy - choć póki co głównie tych pecetowych. Konsolowcy wciąż jednak z niepokojem śledzą nowiny, obawiając się, że w końcu newsem dnia będzie odblokowanie możliwości kopania kryptowalut na konsolach PS5 i Xbox Series, co spowoduje, że całkowicie znikną ze sklepów, a ich ceny wzrosną podobnie jak kart graficznych. Górnicy nieustannie poszukują nowych sposobów pozyskiwania kryptowalut, a najnowszym osiągnięciem w tym temacie, choć niezbyt wydajnym, jest kopanie Bitcoinów na... konsolce Nintendo Game Boy

Nintendo Game Boy posiada procesor Sharp LR35902 z częstotliwością 4,19 MHz i choć wydaje się to absurdem, ktoś sprawdził, czy da się na konsolce wydobywać Bitcoiny.

Nintendo Game Boy został wydany po raz pierwszy w 1989 roku i można go rozpatrywać w kategorii konsolowego zabytku. Wygląda jednak na to, że urządzenie wciąż jest w fazie aktywnego rozwoju, choć niekoniecznie w kategorii gier. Ktoś wpadł na dziwaczny pomysł sprawdzenia, czy to przenośne urządzenie jest w stanie kopać Bitcoiny. Modder użył płytki Raspberry Pi Pico, która działała jako złącze między komputerem a GameBoyem. Sama konsola ze względu na swój wiek oczywiście nie obsługuje żadnego protokołu sieci bezprzewodowej, dlatego konieczne było podłączenie jej przez złącze szeregowe SPI. Komputer wysyła instrukcje do konsoli, która następnie dokonuje obliczeń i zwraca wyniki.

Oczywiście prędkość tego urządzenia jest bardzo niska. Konsola posiada procesor Sharp LR35902 taktowaniem z częstotliwością 4,19 MHz. Jak zauważył modder, GameBoy jest 125000000000000 razy wolniejszy niż potężne koparki ASIC. Oznacza to, że wydobycie jednego Bitcoina zajęłoby pojedynczemu Nintendo Game Boy kilka biliardów lat.Modder stworzył niestandardowy, łatwy do wydobycia blok, aby sprawdzić, czy urządzenie jest w stanie go znaleźć - zadanie zakończyło się sukcesem.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kopanie kryptowalut na konsolach jest możliwe. Na szczęście nie na tych najnowszych

 0