Korea Południowa rozważa ban na kryptowaluty - duży spadek ceny Bitcoina

Korea Południowa rozważa ban na kryptowaluty - duży spadek ceny Bitcoina

Łatwo przyszło, łatwo poszło … Po tym, jak pod koniec zeszłego roku Bitcoin notował rekordowe ceny, teraz najpopularniejsza kryptowaluta zaliczyła spory spadek.

Tylko wczoraj zanotowano 14% spadek po tym, jak rząd Korei Południowej ogłosił plan zablokowania handlu kryptowalutami. Co prawda, może być to tylko nagła i tymczasowa reakcja rynku na tę zapowiedź, ale i tak budzi spore obawy o przyszłość, ponieważ Korea Południowa jest ogromnym globalnym hubem dla rynku cyfrowych walut, więc plan zakładający zbanowanie hadlu kryptowalut na giełdach może mocno odbić się na tym rynku. W reakcji na tę zapowiedź w ciągu dnia wartość Bitcoina spadła z 14942 USD do 12845 USD i choć na koniec udało się odbić (obecna cena to 13493 USD), to jednak wciąż mówimy o utracie ponad 1000 USD w relatywnie krótkim czasie. Niestety taka jest natura kryptowalut, a w szczególności najpopularniejszej z nich, dlatego też działalność w tym segmencie wymaga nerwów ze stali.

Szybkie wzrosty, ale i spadki nie są niczym nadzwyczajnym na rnyku kryptowalut i trzeba się z tym liczyć

Wciąż nie wiadomo jaką decyzję ostatecznie podejmie koreański rząd. Po tym, jak na rynku zanotowano mocny spadek ceny Bitcoina, wynikający bezpośrednio z tej zapowiedzi zakazu, przedstawiciel ministerstwa sprawiedliwości postanowił nieco wyjaśnić sprawę, tłumacząc, że ban na giełdy wirtualnych walut nie został jeszcze zatwierdzony i sfinalizowany i po prostu jest to jedna z opcji branych pod uwagę przez rząd. Aby jednak wprowadzić taki zakaz, ten musi przejść jeszcze długą drogę, zakończoną uzyskaniem większości głosów z 297 członków zgromadzenia narodowego, co oznacza, że proces może potrwać jeszcze długie miesiące. Bitcoin to nie jedyna kryptowaluta, która zaliczyła spadek ceny w związku z tym ogłoszeniem i całościowo rynek cyfrowych walut stracił 100 mld USD w wartości. Pokazuje to dobrze, że jest to rynek wysokiego ryzyka i wysokich zysków, bo warto przypomnieć, że w ubiegłym tygodniu Bitcoin sprzedawany był po ponad 17000 USD.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Korea Południowa rozważa ban na kryptowaluty - duży spadek ceny Bitcoina

 0