Koreańczycy tworzą broń opartą o sztuczną inteligencję?

Koreańczycy tworzą broń opartą o sztuczną inteligencję?

Kreowana przez wielu wizjonerów pokroju Stephena Hawking wizja przyszłości, gdzie ludzie koegzystują z robotami nie wygląda zbyt dobrze i są oni przekonani, że koniec ludzkości nastąpi z "rąk" jeśli nie robotów, to za sprawą sztucznej inteligencji.

Elon Musk regularnie wygłasza swoje stanowisko, mówiące, że roboty nas wszystkich zabiją. Nieco ironiczne jest jednak, że jego badania i odkrycia mogą nas jeszcze do tego przybliżyć. Wygląda jednak, że wszystkie te teorie mogą być bardziej prawdziwe niż wszystkim może się na tym etapie wydawać. W najnowszym raporcie opublikowanym przez Metro, eksperci uważają, że południowokoreański uniwersytet KAIST jest nastawiony na produkcję armii autonomicznych, zabójczych robotów. W związku z tym ponad 50 naukowców związanych ze sztuczną inteligencja wezwało do bojkotu KAIST (Korea Advanced Institute of Science & Technology). Uniwersytet KIAST wystosował niezwłocznie odpowiedź na akcję zorganizowaną przez jednego z profesorów Uniwersytetu Nowej Południowej Walii z siedzibą w Sydney, zaprzeczając wszelkim oskarżeniom.

Czyżby wizja przyszłości znana z serii Terminator powoli zaczynała się urzeczywistniać?

Koreańczycy utrzymują, że nie pracują nad żadną bronią opartą na sztucznej inteligencji. Podkreślono również, że nie trwają żadne prace nad autonomicznymi maszynami do zabijania, a każde urządzenie pozostaje pod kontrolą człowieka, choć prace nad sztuczną inteligencją za na zaawansowanym etapie. Sung-Chul Shin, rektor  uczelni dodał, że uniwersytet jest świadom zagrożeń oraz etycznych kwestii związanych z AI w związku z czym nie ma mowy o nienadzorowanej pracy urządzeń. Naukowcy zadają jednak pytanie co w takim razie choćby z jednym z projektów realizowanych przez KIAST - bezzałogową łodzią podwodną i jej realizacją zadań w okresach gdy przebywa w zanurzeniu i nie ma z nią łączności. Sam fakt, że ponad 50 ekspertów, wśród których są profesorowie za uczelni z całego świata uważają, że KIAST tworzy broń, czyni cała sprawę interesującą. Pytanie teraz komu wierzyć.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Koreańczycy tworzą broń opartą o sztuczną inteligencję?

 0