Korzystacie z Chrome na Windows 7 lub 8.1? Nie mamy dla Was dobrych wiadomości

Korzystacie z Chrome na Windows 7 lub 8.1? Nie mamy dla Was dobrych wiadomości

Mimo, że Google planował już zrezygnowanie ze wsparcia przeglądarki Chrome na systemach Windows 7 oraz 8.1 w 2021 roku, ostateczna decyzja w tej kwestii musiała zapaść dopiero niedawno. Gigant technologiczny planuje wypuścić ostatnią wersję swojej popularnej przeglądarki na wspomniane systemy operacyjne Microsoftu. Późniejsze aktualizacje zwyczajnie nie będą na nich dostępne.

System operacyjny od Microsoftu oraz przeglądarka od Google to chyba najpopularniejszy duet jeśli chodzi o komputery. Mimo, że Windows 7 został wypuszczony ponad dekadę temu, dla części użytkowników wciąż stanowi podstawowy system operacyjny. Firma Google planowała już w 2021 roku zakończyć wsparcie Chrome dla Windowsa 7, co mogło być spowodowane porzuceniem systemu przez sam Microsoft. Wygląda jednak na to, że gigant technologiczny odpowiedzialny za najpopularniejszą wyszukiwarkę podjął ostateczną decyzję w tej kwestii. Jak wskazują najnowsze doniesienia, Google ma zamiar wypuścić ostatnią wersję przeglądarki Chrome dla systemów Windows 7 oraz 8.1.

Jak wskazują najnowsze doniesienia, Google ma zamiar wypuścić ostatnią wersję przeglądarki Chrome dla systemów Windows 7 oraz 8.1. Jak można przeczytać na stronie pomocy technicznej Google, ostateczną wersją dla starszych systemów Microsoftu będzie Chrome 110, który ma zostać wydany 7 lutego 2023 roku.

Koniec wsparcia Google Chrome dla Windows 7 i 8.1

Źródło: Support Google

 

Kolejne aktualizacje nie będą już zwyczajnie obsługiwane. Jak można przeczytać na stronie pomocy technicznej Google, ostatnią wersją dla starszych systemów Microsoftu będzie Chrome 110, który ma zostać wydany 7 lutego 2023 roku. Porzucenie wsparcia dla systemów, które wciąż zainstalowane są na mnóstwie urządzeń to ważna decyzja dla firmy.

Utrata dostępu do nowej wersji Chrome może skłonić osoby korzystające z Windowsa 7 lub 8.1 do przesiadki na inną przeglądarkę, o ile ta nie została również porzucona przez twórców. Oczywiście Microsoft zachęcał do przejścia na nowszą wersję systemu za sprawą darmowej aktualizacji. Część użytkowników wolała jednak zostać przy sprawdzonej wersji. Według dostępnych w sieci informacji, liczba osób korzystających z Windowsa 7 jest porównywalna do ilości osób wykorzystujących Windowsa 11. Może ktoś z was wciąż "siedzi" na siódemce lub 8.1?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Korzystacie z Chrome na Windows 7 lub 8.1? Nie mamy dla Was dobrych wiadomości

 0