Kradzione klucze do Friday the 13th: The Game sprzedawano na aukcjach

Kradzione klucze do Friday the 13th: The Game sprzedawano na aukcjach

Klucze służące do aktywacji dodatkowych, specjalnych przedmiotów w Friday the 13th: The Game zostały skradzione i sprzedane na jednym z serwisów aukcyjnych. 

Wspomniany proceder odbywał się na popularnej platformie Ebay i został odkryty przez jednego z użytkowników Reddita, który zaczął im się przyglądać z uwagą. Początkowo zakładano, że klucze pochodzą od legalnego sprzedawcy, który zakupił dodatkową partię, ale ostatecznie wszystko stało się mocno podejrzane. Całość trwała dobre kilka miesięcy, a cena za pojedynczy przedmiot wynosiła równe 100 dolarów, dzięki czemu zarobiono dziesiątki tysięcy. Jak się okazało osoba odpowiedzialna za ten proceder pochodzi od jednego z partnerów dystrybuujących grę. Głos w całej sprawie postanowił zabrać rzecznik Gun Media, który oczywiście potwierdził wszelkie zarzuty kierowane pod adresem jego firmy, a także poinformował, iż wszelkie skradzione klucze zostały anulowane. 

Jeden z partnerów dystrybucyjnych Friday the 13th odsprzedawał klucze do dodatkowych przedmiotów na popularnej platformie aukcyjnej. Nim został wykryty zarobił dziesiątki tysięcy dolarów

Zaznaczył, że choć przyglądali się sprawie, to jednak nic nie wskazywało na fakt odbywania się nielegalnego procederu. Dopiero po głębszej analizie faktów, włodarze doszli do wniosku, iż coś tutaj ewidentnie nie gra, a klucze pochodzą ze zwykłej kradzieży dokonanej przez jednego z ich dystrybutorów. Jednocześnie zapewniono, że wszystkie przyszłe kody również zostaną dezaktywowane, by nie szło ich odsprzedać. Co ciekawe, historia aukcji owego oszusta obejmuje nie tylko Piątek 13, lecz chociażby różne dodatkowe itemy oraz inną produkcję rzekomo dystrybuowaną przez spółkę - LawBreakers, aczkolwiek rzecznik nie potwierdził, czy Limited Run jest faktycznym partnerem. Miejmy nadzieję, że teraz odpowiednie osoby, liczące na łatwy zarobek, poniosą właściwą odpowiedzialność. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kradzione klucze do Friday the 13th: The Game sprzedawano na aukcjach

 0