Kraj z indeksem "szczęścia narodowego brutto" będzie kopać Bitcoiny w Himalajach

Kraj z indeksem "szczęścia narodowego brutto" będzie kopać Bitcoiny w Himalajach

Bhutan, który słynie z wykorzystywania indeksu "szczęścia narodowego brutto" do pomiaru sukcesu gospodarczego, zaczyna interesować się niestabilnym światem kryptowalut. Indeks szczęścia uwzględnia nie tylko wskaźniki gospodarcze, ale również dobrostan psychiczny oraz różnorodność ekologiczną, aby mierzyć poziom życia mieszkańców.

Kolejny kraj wiąże swoją przyszłość w kryptowalutami.

Bhutański dział inwestycyjny oraz firma Bitdeer Technologies Group notowana na giełdzie Nasdaq planują pozyskanie inwestorów do funduszu, który zostanie przeznaczony na rozwój zielonego wydobycia kryptowalut w królestwie Himalajów. Zbieranie funduszy skierowane jest do inwestorów instytucjonalnych i rozpocznie się pod koniec maja. Celem inicjatywy jest stworzenie bezemisyjnego wydobycia cyfrowego, wykorzystującego obfitą energię wodną Bhutanu. Według wspólnego oświadczenia opublikowanego w środę, wydobycie kryptowalut jest dla Bhutanu najmniej ryzykownym sposobem wykorzystania możliwości kryptograficznych, a na razie naród skupi się na Bitcoinie. Ujjwal Deep Dahal, dyrektor generalny ramienia inwestycyjnego Druk Holding & Investments, podkreślił w wywiadzie, że wydobycie to dla Bhutanu doskonała szansa na wykorzystanie potencjału kryptowalut.

Bhutan poszukuje inwestorów chętnych wyłożyć pół miliarda dolarów na zielone wydobycie Bitcoinó w Himalajach.

Kraj Bhutan, który znajduje się między Chinami i Indiami, liczy około 777 000 mieszkańców i dąży do zdywersyfikowania swojej gospodarki, która dotychczas była zależna od dochodów z energii wodnej. Druk Holding & Investments, firma zarządzająca inwestycjami rządu Bhutanu, koncentruje się na tradycyjnych obszarach inwestycyjnych, takich jak akcje, obligacje, technologie, energia i nieruchomości. Jednocześnie firma inwestuje w rozwój kryptowalut oraz podejmuje inwestycje w ramach strategii przyszłościowej. „Ważne jest, abyśmy przyjrzeli się aktywom o niskim wolumenie, wysokiej wartości lub zasobom cyfrowym i spróbowali ustawić się w taki sposób, abyśmy mogli być konkurencyjni na całym świecie w czasie, aby budować naszą gospodarkę” – powiedział Dahal.

W wydobycie w Himalajach mocno inwestują chińskie firmy.

Firma Bitdeer Technologies Group, z siedzibą w Singapurze, posiada jedno z największych centrów do wydobywania kryptowalut w Teksasie i jest jednym z liderów w branży. Jego właścicielem jest chiński przedsiębiorca Jihan Wu. W ostatnim czasie firma rozpoczęła handel na giełdzie Nasdaq, po fuzji z inną spółką, która zakończyła się kilka miesięcy temu. Według dokumentów regulacyjnych, Bitdeer planuje rozpocząć działalność o mocy 100 megawatów w Bhutanie w drugim kwartale i zakończyć budowę w okresie od lipca do września. Bitdeer oraz Druk zainwestują również w planowany nowy fundusz, powiedział w wywiadzie dyrektor generalny Bitdeer, Matt Linghui Kong.

W czasie pandemii w 2021 roku, rynek kryptowalut osiągnął szczyt, a Bitcoin osiągnął rekordowy poziom prawie 69 000 USD. Wkrótce potem, w 2022 roku, wartość bitcoina spadła do poziomu poniżej 16 000 USD, ale obecnie wzrosła do około 28 500 USD.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kraj z indeksem "szczęścia narodowego brutto" będzie kopać Bitcoiny w Himalajach

 0