Książę Harry: Fortnite powinno być zakazane. Uzależnieni nawet piłkarze

Książę Harry: Fortnite powinno być zakazane. Uzależnieni nawet piłkarze

Członek brytyjskiej rodziny królewskiej wzywa do zbanowania uzależniających gier wideo. W rozmowie z ekspertami z zakresu zdrowia psychicznego na temat wpływu mediów społecznościowych i brutalnych gier, książę Harry powiedział, że popularna gra produkcji Epic z gatunku battle royale nie powinna być wprowadzona na rynek. Według Daily Express, książę Harry powiedział, że Fortnite zostało stworzone, by uzależniać - a to uzależnienie ma utrzymywać gracza przy komputerze, tak długo jak to możliwe i nazwał grę "nieodpowiedzialną". Harry zadał również pytanie o korzyści, jakie wynikają z posiadania tego tytułu w swoim domu i podkreślił, że "rodzice mają związane ręce - nie mają pojęcia co z tym zrobić. To jak czekanie aż zniszczenia się dokonają".

Członek brytyjskiej rodziny królewskiej wzywa do zbanowania uzależniających gier wideo, w szczególności wskazując na Fortnite.

Fortnite wielokrotnie znajdowało się w ogniu krytyki ze strony brytyjskiej prasy, od momentu nagłej eksplozji popularności tego tytułu w ubiegłym roku, gdy okazało się, że dzieci spędzają zdecydowanie zbyt wiele czasu na rozgrywce. Jednak problem jest znacznie większy, bo w uzależnienie popadają również dorośli, a według statystyk za rok ubiegły, nałóg związany z grami multiplayer jest prawdopodobną przyczyną aż 5 procent wszystkich rozwodów w UK. Książę Harry wziął również na celownik media społecznościowe, mówiąc, że "jest to tym bardziej niebezpieczne, ponieważ jest znormalizowane i nie ma żadnych restrykcji. Bez więzi ludzkich, nie masz gdzie iść gdy masz problem, możesz jedynie wejść do świata online, gdzie najprawdopodobniej będą się jeszcze znęcać".

W środowiskach sportowców problem z uzależnieniem od gier również jest coraz bardziej widoczny.  Ralph Hasenhuttl, trener klubu Southampton F.C. powiedział podczas ostatniej konferencji prasowej, że będzie odcinał internet w pokojach hotelowych drużyny, blokując dostęp do uzależniających gier wideo. Hasenhuttl porównał uzależnienie od gier, do problemów z alkoholem czy narkotykami. Trener wspomniał również, że w jego poprzednim klubie RB Leipzig, piłkarze potrafili kończyć sesję z grami nad ranem i to w dniu meczu. Podczas ostatnich Mistrzostwach świata w piłce nożnej, kapitan drużyny angielskiej wyznał, że pomiędzy meczami piłkarze namiętnie grali w Fortnite. Po strzeleniu gola przeciwko Panamie podczas etapów grupowych turnieju, Jesse Lingard wykonał popularny taniec „Shoot”, a Dele Alli regularnie wykonuje podobne tańce po zdobyciu goli w Premier League.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Książę Harry: Fortnite powinno być zakazane. Uzależnieni nawet piłkarze

 0