Kto by pomyślał? Legendarny Doom 2 otrzymał tryb battle royale

Kto by pomyślał? Legendarny Doom 2 otrzymał tryb battle royale

Battle royale to gatunek, który dzięki produkcjom pokroju Playerunknown's Battlegrounds czy Fortnite zyskał ogromną popularność i dziś większość deweloperów nie wyobraża sobie swoich gier bez tego właśnie trybu sieciowego. Wkrótce do wspomnianego grona dołączą tak utytułowane marki, jak Call of Duty i Battlefield. Jak się jednak okazuje, battle royale trafiło nawet do gry mającej na karku 24 lata, czyli legendarnego Dooma 2. Osoba znana pod pseudonimem Bambamalicious pracuje od dłuższego czasu nad specjalną modyfikacją wprowadzającą tę formę zabawy do kultowej produkcji, a obecnie uruchomiono kilkutygodniowe beta testy. Jeśli chcemy wziąć w nich udział, to musimy odszukać serwer o nazwie Doom Royale - Test Server albo dodać adres game.retrodex.co.uk. Co ważne, aby dołączyć do rozgrywki, konieczne jest posiadanie programu Zandronum 3.0.

Dzięki modyfikacji 24-letni Doom 2 wzbogacił się o popularny tryb battle royale.

Zasada funkcjonowania moda opiera się oczywiście na tych samych zasadach, co w typowej grze battle royale. Na mapie ląduje 64 graczy, z czego wygrywa tylko jedna osoba. Dodatkowo podczas rozgrywki należy zbierać losowo rozrzuconą broń. Dostępna w zmodyfikowanym trybie mapa inspirowana jest oryginalnymi lokacjami z Doom Episode One. Bambamalicious wciąż pracuje nad rozwojem miejscówki i finalnie najpewniej będzie ona różnić się od obecnej wersji. Ponadto zważywszy na fakt, że projekt jest na etapie testów, nie musi on wcale doczekać się ostatecznego wydania. Chociaż pomysł na implementację BR w klasycznej grze wydaje się ciekawy, to jednak branża zauważa drobny przesyt tym gatunkiem, bo ostatnio znajdziemy go dosłownie wszędzie... nawet w lodówce :)

Co ciekawe, to nie pierwszy razy, kiedy Doom 2 ponownie znalazł się na ustach fanów, gdyż kilka tygodni temu pewnemu graczowi o pseudonimie Zero Master udało się znaleźć ostatni nieodkryty przez 24 lata sekret. Do odnalezienia tajemniczego obiektu wykorzystano postać Pain Elemental. Dzięki zastosowaniu sztuczki polegającej na dostaniu się do tajemniczej lokacji, Zero Master stał się pierwszą osobą, która ukończyła Dooma 2 w 100% na 15 poziomie. Warto podkreślić, że seria powróci w przyszłym roku za sprawą najnowszej odsłony Doom Eternal. Tytuł względem wydanej dwa lata wcześniej części przeszedł spore zmiany, co mogliśmy zauważyć na opublikowanym gameplayu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kto by pomyślał? Legendarny Doom 2 otrzymał tryb battle royale

 0