Kultowa gra z Xboxa może trafić na PS5

Kultowa gra z Xboxa może trafić na PS5

Halo: Combat Evolved z 2001 roku było flagową grą pierwszej konsoli Xbox od Microsoftu, a choć seria Halo może nie odgrywa już tak dużej roli, to jednak wciąż cieszy się kultowym statusem. Jak wynika z nowego przecieku, ​​Microsoft pracuje nad remasterem Halo: Combat Evolved, który mógłby ukazać się na konsolach Sony PlayStation 5 oraz Xbox.

Doniesienia te pochodzą z niedawno opublikowanego biuletynu Notepad Toma Warrena z The Verge. Remaster jest wciąż na wczesnym etapie rozwoju, więc przez jakiś czas możemy nie otrzymać żadnych oficjalnych informacji na jego temat.

Jak wynika z nowego przecieku, ​​Microsoft pracuje nad remasterem Halo: Combat Evolved, który mógłby ukazać się na konsolach Sony PlayStation 5 oraz Xbox.

Jeśli te informacje się potwierdzą, będzie to czwarta wersja gry. Po dostarczeniu przez Bungie oryginalnej gry firma Gearbox Software wypuściła między innymi port na komputer PC z lepszą grafiką. Po tym, jak Bungie zakończyła umowę z Microsoftem na tworzenie kolejnych gier Halo, gigant z Redmond założył studio 343 Industries, które opracowało i wydało zremasterowaną grę Halo: Combat Evolved Anniversary na konsolę Xbox 360, która została później dodana do Halo: The Master Chief Collection.

Halo
 

Warren twierdzi, że port Halo: Combat Evolved na PS5 jest częścią nowej strategii Microsoftu dotyczącej gier wieloplatformowych, która jego zdaniem nosi nazwę kodową „Project Latitude”. W przecieku wymieniono inne gry, które mogą zostać wydane na konkurencyjnych platformach, takich jak PS5, w tym Age of Empires II: Definitive Edition, Senua’s Saga: Hellblade II, Starfield oraz nadchodzące Age of Mythology: Retold i wciąż niepotwierdzony Doom: The Dark Ages.

Microsoft potiwerdził, że stawia na wieloplatformową strategię, wypuszczając cztery starsze gry na platformy PS5 i Nintendo Switch. W przypadku przynajmniej jednej gry, czyli Sea of ​​Thieves studia Rare, wydaje się, że osiągnięto sukces. Według Circana, gra została wydana 30 kwietnia na PS5 i od tego czasu w kwietniu znalazła się na liście bestsellerów w USA.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kultowa gra z Xboxa może trafić na PS5

 0