Kultowy Gothic powróci w odświeżonej wersji na silniku Unreal Engine 4

Kultowy Gothic powróci w odświeżonej wersji na silniku Unreal Engine 4

THQ Nordic ogłosiło dziś rano, że w końcu gracze doczekają się kultowego Gothic'a w odświeżonej wersji. Część użytkowników zapewne pamięta  grywalny zwiastun, który niespodziewanie pojawił się na Steam pod koniec 2019 roku. To krótkie demo dostępne było za darmo dla każdego, kto był właścicielem dowolnej gry Piranha Bytes (Gothic 1-3, Risen 1-3, ELEX). Według THQ Nordic jak dotąd w to "demo" zagrało już ponad 180000 graczy. Wydawca ujawnił również wyniki ankiety, która uaktywniała się po pewnym czasie prowadzenia rozgrywki. Wyniki te są publicznie dostępne w tym dokumencie PDF i pokazują, że 94,8% uczestników ( a było ich powyżej 43 tysięcy) jest zainteresowanych remakiem Gothic'a, po tym jak zagrali w wersję demonstracyjną.

THQ Nordic ogłosiło dziś rano, że w końcu gracze doczekają się kultowego Gothic'a w odświeżonej wersji.

W związku z tym postanowiono kontynuować projekt. Nowe studio powstanie w Barcelonie w Hiszpanii, a opinie fanów (na podstawie ankiety i innych źródeł) zostaną ocenione w celu opracowania  remake'u Gothic'a. Na przykład jedną ze zmian, które najmniej się podobały graczom był kolorowy świat, a THQ Nordic obiecało, że ​​pełna gra będzie bardziej surowa, by być bardziej zbliżona do oryginału.  Reinhard Pollice, dyrektor ds. rozwoju biznesu i produktu w THQ Nordic, stwierdził: Jesteśmy gotowi podjąć wyzwanie opracowania pełnej wersji Gothic'a, która pozostanie tak wierna, jak to możliwe oryginalnej rozgrywce i przeniesie atmosferyczny świat Gothic w wysoką jakość graficzną i starannie unowocześni niektóre mechanizmy rozgrywki. Gra zostanie opracowana na komputery PC i konsole nowej generacji. Nie ma jeszcze daty premiery, ale oczywiście nie będzie to wkrótce.

Przy odświeżonej wersji nie będzie pracować Piranha Bytes. Studio pracuje nad innym projektem, który zostanie ujawniony w tym roku. Gra z pewnością nie będzie tylko graficzną przeróbką oryginału. Studio będzie korzystać z zupełnie nowej technologii i silnika w postaci Unreal Engine 4, więc w zasadzie oryginalna pozostanie tylko historia, otoczenie, atmosfera, muzyka i świat Gothic. Cała technologia, cała grafika, dźwięk, różne systemy zostaną odtworzone zgodnie z nowoczesnymi standardami wysokiej jakości.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kultowy Gothic powróci w odświeżonej wersji na silniku Unreal Engine 4

 0