Kultowy Half-Life 2 w goglach wirtualnej rzeczywistości?!

Kultowy Half-Life 2 w goglach wirtualnej rzeczywistości?!

Szykuje nam się dawka nowych doświadczeń w starym klasyku – mod Half-Life 2 VR pozwoli nam dosłownie "wejść" w świat gry.

Już jakiś czas temu mogliśmy usłyszeć o modzie Half-Life 2 VR  odsłona pod rozgrywkę w goglach wirtualnej rzeczywistości ma tchnąć drugie życie w klasyk stworzony przez Valve. Dzisiaj mod zawitał do Steam Greenlight, a gracze mogą wyrazić swoje wsparcie dla projektu. Kampania Half-Life 2 VR uruchomiona została kilka godzin temu. Mod ma być darmowy, a do zwykłej edycji gry wniesie nie tylko możliwość rozgrywki w trybie VR  dostaniemy również masę poprawek i elementów, które zostały całkowicie zmienione lub dodane. Możemy spodziewać się zaktualizowanych tekstur i efektów, które wspierane będą nawet przez nowoczesne zestawy VR. Razem z kampanią Steam Greenlight produkcja doczekała się oficjalnego zwiastuna, który znajdziecie poniżej.

Czas odświeżyć wspomnienia kultowego Half-Life’a 2 – tym razem w goglach wirtualnej rzeczywistości.

Ponieważ Half-Life 2 był od samego początku pierwszoosobowym shooterem, twórcy moda musieli odpowiednio przystosować tytuł pod granie w goglach wirtualnej rzeczywistości, przede wszystkim zaktualizowane zostały efekty, modele i mapy w grze. Stworzono również wsparcie 3D specjalnie dla interfejsu VR. Dodano także realistyczne interakcje z bronią, na przykład takie, jak manualne przeładowanie za pomocą kontrolerów. Data wydania Half-Life 2 VR nie jest jeszcze znana. Wszelkie informacje znajdziecie w projekcie Steam Greenlight, jak i również będziecie mogli na niego zagłosować. Gogle wirtualnej rzeczywistości (kompatybilne są HTC Vive oraz Oculus Rift) pozwolą nam poczuć, jakbyśmy naprawdę trzymali arsenał broni z niezapomnianej produkcji Valve. Pozostało nam jedynie czekać, bacznie śledzić projekt i wspierać go, aby w tak kultowego klasyka pograć w tak ekstrawaganckim stylu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kultowy Half-Life 2 w goglach wirtualnej rzeczywistości?!

 0