Kultowy Portal powraca pod postacią Bridge Constructor Portal

Kultowy Portal powraca pod postacią Bridge Constructor Portal

Wielu graczy z pewnością ucieszy fakt, że już za kilkanaście dni powróci kultowy Portal. Niestety nie jest to trzecia odsłona serii, a jedynie spin-off tworzony pod okiem Valve przez studio Clockstone Software. Gra nazwana Bridge Constructor Portal będzie łączyć elementy znane z Portal z grą polegającą na budowaniu mostów.

Wygląda na to, że Valve faktycznie boi się liczby trzy i niestety nie ujrzymy kolejnej pełnoprawnej odsłony serii Portal, a nowość będzie połączeniem elementów, za które tak wielu pokochało produkcję stworzoną przez Valve z elementami konstrukcyjnymi. Clockstone Software rozpoczęło współpracę z Valve i uzyskało zgodę na wykorzystanie świata i elementów Portal, do którego przenieśli zadania, które najprawdopodobniej będą polegać na konieczności bezpiecznego przetransportowania jakiegoś elementu z jednego punktu do miejsca przeznaczenia. Aby tego dokonać, korzystać będzie można z elementów do budowy mostów oraz elementów, które obecne były w serii Portal takich jak Portal Gun. 

Niestety Portal 3, podobnie jak Half-Life 3 czy Half-Life 2: Episode 3 to wiąż jedynie sfera marzeń

Oczywiście aby zadania nie były zbyt proste, gracz będzie napotykał liczne utrudnienia, choćby w postaci sterowanych przez sławetną sztuczną inteligencję GlaDOS wieżyczek. W roli GlaDOS w Bridge Constructor Portal znów ujrzymy Ellen McLain, którą znamy z poprzednich odsłon serii. Nieoficjalnie mówi się, że Bridge Constructor Portal trafi  na komputery PC już 20 grudnia, a na pozostałych platformach, czyli PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz urządzeniach mobilnych kilka miesięcy później. Na potwierdzenie tych informacji musimy jednak poczekać do piątkowej gali The Game Awards, podczas której zostaną ujawnione dalsze informacje dotyczące gry.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kultowy Portal powraca pod postacią Bridge Constructor Portal

 0