Kupimy PS5 na gwiazdkę? Sony obiecuje nową dostawę konsol przed końcem roku

Kupimy PS5 na gwiazdkę? Sony obiecuje nową dostawę konsol przed końcem roku

Konsole PS5 i Xbox Series X/S to obecnie jeden z najbardziej poszukiwanych towarów, szczególnie że zbliżamy się do świąt Bożego Narodzenia i wiele osób zapewne chciałoby sprawić sobie ten sprzęt pod choinkę. Next-geny obu producentów wyprzedały się jednak na premierę na pniu i o ile nowe Xboxy szybko powróciły do sklepów (choć problemy z ich dostępnością mogą potrwać do wiosny), tak PlayStation 5 jak nie było, tak nie ma i wielu graczy musi obyć się smakiem. Jest to o tyle bardziej dotkliwe, że PlayStation jest w naszym kraju zdecydowanie bardziej popularne, a poza tym oferuje lepsze gry na starcie (Spider:Man: Miles Morales czy remake Demon’s Souls). Wygląda jednak na to, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom, będzie jeszcze szansa zakupić PS5 w tym roku.

Sony potwierdziło, że dostarczy więcej PlayStation 5 do sklepów jeszcze przed końcem bieżącego roku.

Sony potwierdziło bowiem, że dostarczy więcej PlayStation 5 do sklepów jeszcze przed końcem bieżącego roku. Japoński gigant tłumaczy, że odnotował „bezprecedensowe zapotrzebowanie” na swoją najnowszą generację konsol, stąd też takie problemy z jej dostępnością. Producent nie omieszkał się też pochwalić, że jest to jego największa konsolowa premiera w historii, aczkolwiek nie zdradził tu żadnych liczb, więc nie będziemy spekulować, jak dużo egzemplarzy udało mu się sprzedać przez te dwa tygodnie od debiutu PS5. Zapewne konkrety poznamy dopiero wraz z kolejnym kwartalnym sprawozdaniem finansowym firmy. 

Jedyny konkret, jaki tak naprawdę mamy w tym względzie, to dane z USA, gdzie wiadomo, że sprzedaż w pierwszych 12 godzinach osiągnęła poziom PS4 po… 12 tygodniach obecności na rynku. Niestety nie wiemy też, jak dużo egzemplarzy PS5 trafi do sklepów jeszcze w tym roku, choć możemy być pewni, że nie tyle, by zaspokoić popyt. Zainteresowani powinni więc szykować się na batalię o zarezerwowanie swojej sztuki i błyskawiczną reakcję po uruchomieniu sprzedaży. W innym wypadku mogą zapomnieć o zakupie, tym bardziej, że jak wiemy na konsole czają się także spekulanci wykorzystujący boty. Raczej nie ma co liczyć też, że konsole pojawią się w sprzedaży na Czarny Piątek lub Cyber Poniedziałek. Obstawiamy raczej połowę grudnia.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kupimy PS5 na gwiazdkę? Sony obiecuje nową dostawę konsol przed końcem roku

 0