LAN iSilencer Audiophile Ethernet Dongle - audiofilski "wyciszacz sieci" w niespotykanej cenie

LAN iSilencer Audiophile Ethernet Dongle - audiofilski "wyciszacz sieci" w niespotykanej cenie

Wielu z Was z pewnością zetknęło się z terminem "audiovoodoo", czyli wszystkim co wbrew logice, a nawet fizyce, ma poprawić jakość doznań dźwiękowych wrażliwych audiofilskich uszu. Do tej kategorii zaliczamy podkładki pod kable z waty, czy inne dziwne wynalazki, włącznie audiofilskimi bezpiecznikami. Tym razem do sprzedaży trafiło urządzenie, które wycisza sieć i to w zaskakującej cenie, która nie przystoi audiofilom.

iFi-Audio wprowadziło na rynek LAN iSilencer, urządzenie, które rzekomo wycisza sieć. Japońscy projektanci twierdzą, że to urządzenie wielkości pendrive'a usuwa zakłócenia sygnału cyfrowego, chroniąc sygnały audio przed szumami. Zaleca się podłączenie do routera, przełącznika lub ściennego gniazda RJ45, aby uzyskać lepszą jakość dźwięku. Na stronie produktu dostępne są informacje na temat problemu „zaszumionego” dźwięku sieciowego oraz wyjaśnienie, jak działa iFi-Audio LAN iSilencer. W konstrukcji produktu kluczowe cechy to „bufor pamięci o zerowym jitterze i galwanicznie izolowane wejścia”, które twórcy uważają za korzystne dla poprawy jakości cyfrowego dźwięku.

Jeśli Wasza sieć jest za głośna i negatywnie wpływa na cyfrowy sygnał, z pewnością potrzebujecie wyciszenia, które zapewni iFi-Audio LAN iSilencer ;)

Koncepcja stosowania buforów w urządzeniach sieciowych może sugerować istnienie opóźnienia sygnałów, co wcale nie jest pożądane. Mamy tu również izolator galwaniczny, który stosowany jest w celu zniwelowania negatywnego wpływu różnic potencjałów i świetnie sprawdza się choćby w roli separatora masy, niewlując zakłócenia obrazu, ale także chroniąc sprzęt przed przepięciami np. ze strony kablówki, jednak nie ma żadnych potwierdzonych korzyści dla jakości dźwięku. iFi-Audio twierdzi jednak, że izolacja ta chroni sygnały audio przed interferencjami różnic potencjałów uziemienia i stanów nieustalonych zasilania prądem zmiennym. Nie są jednak dostępne żadne wykresy dźwiękowe przed i po zastosowaniu produktu, które potwierdzałyby skuteczność akcesorium w redukcji szumów.

iFi-Audio udostępnia niektóre specyfikacje techniczne LAN iSilencer, który jest wystawiony na sprzedaż w Japonii za równowartość 109 USD. Urządzenie obsługuje prędkości transmisji 1000BASE-T /100BASE-T /10BASE-T, ma ekranowaną obudowę, waży 17 gramów i ma wymiary 73,5 x 19 x 16 mm.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: LAN iSilencer Audiophile Ethernet Dongle - audiofilski "wyciszacz sieci" w niespotykanej cenie

 0