Land of War: The Beginning - po usunięciu swastyk gra w końcu trafiła do sprzedaży

Land of War: The Beginning - po usunięciu swastyk gra w końcu trafiła do sprzedaży

Po problemach polska gra Land of War: The Beginning ujrzała światło dzienne. Debiutancka produkcja studia MS Games pierwotnie miała ukazać się 27 maja, ale premierę przesunięto z powodu decyzji cenzorów platformy Steam. Okazało się, że gra nie może być sprzedawana na rynku niemieckim z powodu obecnych w niej nazistowskich symboli (chodziło konkretnie o swastyki). Ostatecznie musieliśmy na nią poczekać dwa tygodnie dłużej, aż do dzisiaj, tj. do 11 czerwca. Pytanie, jakie teraz można sobie zadawać, to czy było warto. Opinie użytkowników Steama są mocno podzielone. W chwili, gdy piszemy te słowa, zaledwie 50 proc. recenzji opublikowanych przez graczy jest pozytywne. Grę można obecnie kupić z 15-procentowym rabatem, za 84,99 zł. Jest też dostępna edycja Premiere, zawierająca sześć dodatków, w tym ścieżkę dźwiękową, w cenie 107,94 zł.

Land of War: The Beginning to polska gra akcji osadzona w okresie drugiej wojny światowej. Z powodu obecności nazistowskich symboli jej premiera została przesunięta o dwa tygodnie.

Land of War: The Beginning to gra akcji, która przenosi nas do początkowego okresu drugiej wojny światowej i pozwala pokierować jednym z polskich żołnierzy. Podczas kampanii wrześniowej zwiedzamy takie miejsca, jak Warszawa czy Modlin. Autorzy twierdzili przed premierą, że inspirują się przede wszystkim starszymi wojennymi FPS-ami, takimi jak seria Medal of Honor czy pierwsze odsłony Call of Duty. Podczas zabawy w Land of War: The Beginning nie tylko biegamy i strzelamy - mamy także możliwość zasiąść za sterami pojazdów zarówno jeżdżących, jak i latających. Twórcy zadbali o realizm, co widać, patrząc na grafikę, wygląd mundurów czy dostępną broń (warto zaznaczyć, że podczas zabawy możemy postrzelać nie tylko z tej, z której w rzeczywistości korzystali polscy wojskowi, ale także z eksperymentalnej, której nie udało się dostarczyć na front z powodu problemów z dostawami).

Land of War: The Beginning powstał wyłącznie z myślą o pecetach (m.in. dlatego możliwość sprzedaży za pośrednictwem Steama była aż tak istotna). Aby uruchomić grę na swoim komputerze, musimy posiadać co najmniej następujący sprzęt: system Windows 7 x64, procesor Intel Core i5, 8 GB pamięci RAM oraz karta graficzna Nvidia GeForce GTX 960 (lub podobna). Jednak, chcąc cieszyć się płynną rozgrywką na najwyższych detalach, musimy dysponować przynajmniej taką konfiguracją: system Windows x64, procesor Intel Core i7, 16 GB pamięci RAM oraz karta grafizcna Nvidia GeForce GTX 1070 (lub podobna).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Land of War: The Beginning - po usunięciu swastyk gra w końcu trafiła do sprzedaży

 0