Land of War: The Beginning - polska gra o drugiej wojnie światowej ukończona

Land of War: The Beginning - polska gra o drugiej wojnie światowej ukończona

Polskie studio MS Games poinformowało, że ukończyło już prace nad debiutanckim projektem - Land of War: The Beginning. Gra zmierza już do sklepów. Premiera została wyznaczona na 27 maja i nic nie powinno jej już zagrozić. Land of War: The Beginning to strzelanka nawiązująca do starszych reprezentantek gatunku, przede wszystkim do serii Medal of Honor oraz do pierwszych części Call of Duty. Autorzy otwarcie deklarują, że są fanami klasycznych shooterów. Jednocześnie można się spodziewać, że ich produkcja będzie wierna drugowojennym realiom. Jaki jest efekt prac MS Games, można ocenić samemu, oglądając opublikowany w serwisie YouTube, 22-minutowy materiał z rozgrywki.

Land of War: The Beginning - debiutancka gra studia polskiego studia MS Games, ukazująca początkowy okres drugiej wojny światowej - została ukończona i znajdzie się w sprzedaży 27 maja. To strzelanka inspirowana serią Medal of Honor czy pierwszymi częściami Call of Duty.

Land of War: The Beginning przybliży graczom początek drugiej wojny światowej (lata 1939-1940), a przede wszystkim kampanię wrześniową. Jak twierdzą twórcy (i nie ma powodu, by im nie wierzyć), jeszcze żadna gra do tej pory nie prezentowała bliżej tego okresu. Wydarzenia będziemy obserwować z perspektywy zwykłego żołnierza, który wraz z kompanami z oddziału będzie się przebijał przez tereny okupowane przez wroga. Wiadomo, że podczas kampanii single player (trybu sieciowego nie przewidziano) zawitamy m.in. do Warszawy, Wielunia i Modlina. Wykorzystamy kilkadziesiąt rodzajów uzbrojenia, w tym broń prototypową, która ostatecznie nie trafiła w ręce polskich żołnierzy ze względu na ograniczenia w zaopatrzeniu. Od czasu do czasu zasiądziemy za sterami pojazdów opancerzonych, a nawet samolotu. Autorzy dołożyli wszelkich starań, by jak najwierniej odwzorować nie tylko uzbrojenie, ale także mundury czy lokacje.

Land of War: The Beginning powstał wyłącznie z myślą o komputerach osobistych. Póki co MS Games ani słowem nie wspomina o wydaniach na konsole, ale możliwe, że szefostwo studia zmieni zdanie, jeśli wersja pecetowa sprzeda się w zadowalającej liczbie egzemplarzy. Gra na naszym rynku będzie sprzedawana w kompletnej, polskiej wersji językowej. Do jej powstania zaangażowano takich aktorów, jak Jacek Rozenek czy Mirosław Zbrojewicz.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Land of War: The Beginning - polska gra o drugiej wojnie światowej ukończona

 0