Laptop gamingowy za 2699 zł. Tego jeszcze nie grali

Laptop gamingowy za 2699 zł. Tego jeszcze nie grali

Nie jest tajemnicą, że laptopy stricte do gier są wyraźnie droższe zarówno od zwykłych notebooków, jak i zestawów komputerowych do gier. Na szczęście w sklepie x-kom znajdziecie podstawowy, aczkolwiek nadal dobry model, który może być wasz za 2699 zł! Jest jednak pewien haczyk...

Od zwykłych notebooków do codziennego użytku, laptopy gamingowe różnią się wyposażeniem w postaci dedykowanej karty graficznej. Może ona kosztować 500 czy nawet 5000 zł, a wszystko zależy od tego, jaką oferuje wydajność. Względem komputerów stacjonarnych, laptopy gamingowe różnią się natomiast budową. Komputer to sama skrzynka, a nie zestaw składający się z monitora, myszki, klawiatury i często nawet modułu Wi-Fi i Bluetooth.

Laptop gamingowy to po prostu komplet, za który rzecz jasna trzeba zapłacić dodatkowe pieniądze. Ile? Jeszcze nie tak dawno temu (jakieś 2 miesiące), nie byliśmy w stanie znaleźć gamingowego laptopa, którego byśmy z czystym sumieniem mogli polecić w kwocie do 3500 zł. Owszem, na rynku takowe znaleźć mogliśmy, ale tylko z niepolecaną przez nas kartą graficzną GeForce GTX 1650. Dziś, za 2699 zł, jesteśmy w stanie nabyć laptopa z GeForce RTX 2050. Jak w ogóle sobie jednak radzi RTX 2050 w 2023 roku? Cóż, zalecamy obejrzeć poniższy film. A jeśli interesują cię inne urządzenia, niezależnie od tego czy do gier, domu czy biznesowe, sprawdź nasze polecane laptopy.

 

Laptop gamingowy za 2699 zł - MSI GF63

Od razu zaznaczamy, to nie jest laptop dla najbardziej wymagających. To podstawowy, budżetowy model, dużo lepszy niż ten wyposażony w kartę GTX 1650, który sprawdzi się w nowych grach w rozdzielczości Full HD na wysokich detalach. Broni się wsparciem dla funkcji DLSS i mocnym procesorem. Do dyspozycji otrzymacie bowiem nowoczesny, 8-rdzeniowy Intel Core i5-12450H. Jeśli chodzi zaś o dysk, ten ma 512 GB pojemności i jest to SSD PCIe NVMe.

Największą wadą, i tego ukryć się po prostu nie da, jest konfiguracja pamięci. 8 GB pamięci RAM w trybie Single Channel (sprawdź, jak wypada Single Channel vs. Dual Channel) to standard... z 2015 roku i warto dorzucić do tego laptopa kolejną kość DDR4-3200. To dodatkowy koszt, jasne, ale stówka to naprawdę niewiele do tego, by z tego laptopa stworzyć prawdziwą, gamingową maszynę.

Oprócz tego laptop oferuje dobrą matrycę o przekątnej 15,6", rozdzielczości Full HD i odświeżaniu 144 Hz. Do dyspozycji otrzymujemy również nowoczesną łączność Wi-Fi 6 i Bluetooth 5.2 oraz porty w postaci trzech USB 3.2 Gen 1, jednego USB-C z DisplayPort, HDMI i RJ-45 LAN 1 Gbps. Wisienką na torcie jest podświetlana klawiatura, choć rzecz jasna w tej cenie nie znajdziemy już zainstalowanego systemu operacyjnego.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Laptop gamingowy za 2699 zł. Tego jeszcze nie grali

 0