Laptop Huawei ma otrzymać procesor Kirin. Ujawniono pierwsze szczegóły nowego modelu

Laptop Huawei ma otrzymać procesor Kirin. Ujawniono pierwsze szczegóły nowego modelu

Jakiś czas temu pojawiły się informacje o tym, że Huawei zamierza wyposażyć niektóre swoje laptopy w procesory Kirin i ostatnio w internecie pojawiła się konkretniejsza wzmianka o takim urządzeniu. Pewien leaker umieścił w chińskim serwisie społecznościowym Weibo zdjęcie przedstawiające pudełko modelu Qingyun L410 będącego tańszą wersją MateBook 14 zasilanego przez układ Kirin zastępujący procesor od AMD. Zgodnie z tym, co możemy przeczytać notebook ma na pokładzie HiSilicon Kirin 990 znany z takich smartfonów jak Mate 30 Pro, P40 czy P40 Pro. Ponadto otrzyma on 8 GB pamięci RAM, 512 GB dysk SSD i 14-calowy wyświetlacz 1080p. Niewykluczone, że pojawi się wsparcie dla sieci 5G. Jeżeli chodzi o system operacyjny, to zamiast Windowsa znajdziemy tu opartego na Linux, Deepin OS 20, chociaż istnieje opcja, że producent przejdzie w przyszłości na autorskie oprogramowanie w postaci HarmonyOS.

Laptop Huawei ma zostać wyposażony w mobilny procesor Kirin 990.

Laptop Huawei ma otrzymać procesor Kirin. Ujawniono pierwsze szczegóły nowego modelu

Nieznana jest cena sprzętu, który w pierwszej kolejności zapewne trafi wyłącznie na rynek chiński, a dopiero później jego dystrybucja zostanie rozszerzona o kolejne regiony świata w tym Europę. Kto wie w przypadku gdy laptop z Kirinem okaże się sukcesem, to możliwe, że Huawei przerzuci się na te układy również w przypadku komputerów. Dla samych konsumentów kupno notebooka z procesorem opartym na architekturze ARM ma ten plus, że mają być one cichsze, czas pracy na baterii zostanie wydłużony, a także sama cena będzie odpowiednio niższa. Laptopy z mobilnym SoC powinny być więc interesującą propozycją dla osób poszukujących urządzenia do niezbyt wymagającej pracy.

Jeśli jednak kogoś interesuje mocniejsza propozycja to Huawei pracuje nad nowymi przedstawicielami serii MateBook D 14/15, które otrzymają CPU Intel Core 11. generacji - Core i5-1135G7 ze zintegrowaną kartą graficzną Intel Iris Xe lub Core i7-1165G7 i grafiką NVIDIA GeForce MX 450. Do tego 16 GB RAM i 512 GB dysk SSD. Oprócz 14-calowego wariantu Huawei zaoferuje MateBook D 15 2021, który jednak różni się od mniejszego brata tylko kilkoma detalami w tym przekątną ekranu czy pojemnością akumulatora. Oficjalna sprzedaż nowych laptopów ruszy 1 stycznia.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Laptop Huawei ma otrzymać procesor Kirin. Ujawniono pierwsze szczegóły nowego modelu

 0