Laptop, którego pokochają serwisanci? Nowy Dell Concept Luna nie ma nawet śrubek

Laptop, którego pokochają serwisanci? Nowy Dell Concept Luna nie ma nawet śrubek

Firma Dell powróciła ze swoim projektem laptopa o nazwie Concept Luna. Nowa wersja jest jeszcze łatwiejsza w naprawie od swojego poprzednika z 2021 roku. Wcześniejsza odsłona miała cztery śrubki, nowa nie ma ani jednej. Ponadto, napraw będą mogły dokonywać roboty. Co ciekawe, wewnątrz nie zastosowano prawie żadnych kabli.

Osoby, które kiedykolwiek rozbierały laptopa wiedzą, ile nerwów mogą napsuć niektóre rozwiązania trzymające całość razem. Mnóstwo śrubek, niekiedy uszkodzonych po poprzednich naprawach, delikatne plastikowe części i cała masa przewodów mogą być koszmarem dla tych, którzy nie zajmują się profesjonalnie naprawą komputerów. Z pomysłem na usunięcie tych utrudnień, w zeszłym roku, wyszedł Dell. Firma przedstawiła wówczas projekt Concept Luna, czyli laptopa z częściami nadającymi się do recyklingu, który z założenia miał być maksymalnie łatwy w rozebraniu i naprawie. W tym roku, Dell odświeżył swój pomysł, projektując jeszcze łatwiejszy w naprawie komputer. Z ważnych zmian, które zaszły należy wymienić dodanie wentylatora, z którego zrezygnowano w przypadku pierwowzoru.

W tym roku, Dell odświeżył swój projekt Concept Luna, tworząc jeszcze łatwiejszy w naprawie komputer. Poprzedni model miał 4 śrubki, a nowa wersja nie posiada ani jednej.

Poprzedni model miał 4 śrubki, a nowa wersja nie posiada ani jednej. W celu dostania się do środka należy wykorzystać cienkie narzędzie w specjalnym otworze. Sama procedura jest podobna do wyjmowania tacki na kartę SIM z telefonu. Nie trzeba martwić się także o przewody, bo tych... praktycznie nie ma. Nawet takie elementy, jak bateria, wentylator i klawiatura są połączone z płytą główną za pośrednictwem styków.

Istotną częścią projektu Luna są także opracowane przez firmę Dell roboty naprawiające, które mogą rozebrać urządzenie, sprawdzić części i zdecydować, czy mogą być jeszcze wykorzystane w innym komputerze. Są przecież takie komponenty, które psują się niezwykle rzadko. Na chwilę obecną projekt Luna jest w fazie koncepcyjnej i nie wiemy czy ją opuści. Bez wątpienia takie rozwiązanie byłoby małą rewolucją na rynku komputerów mobilnych.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Laptop, którego pokochają serwisanci? Nowy Dell Concept Luna nie ma nawet śrubek

 0