Laptopy Acer z procesorami Intel Tiger Lake-U już w lipcu?

Laptopy Acer z procesorami Intel Tiger Lake-U już w lipcu?

Niderlandzki sprzedawca detaliczny Centralpoint nieoczekiwanie wprowadził na swojej witrynie internetowej dwa nowe laptopy Acer Swift 5 z procesorami Intel Tiger Lake i5 i i7. Informacje o sprzęcie, które zostały już pospiesznie usunięte, wskazywały na datę premiery obu laptopów, która mia się odbyć 27 lipca, co oznacza, że ​​możemy zobaczyć Intel Tiger Lake na rynku przed końcem przyszłego miesiąca. Dwa tygodnie temu Intel rozpoczął wysyłanie zestawów marketingowych powiązanych z nadchodzącymi procesorami Tiger Lake, a następnie opublikowano tweeta pokazującego ich wydajność w połączeniu z grafiką Xe. Oba te ruchy sugerują, że Tiger Lake są już bardzo blisko. Teraz informacje, które opublikował Centralpoint, również sugerują, że premiera Tiger Lake jest tuż za rogiem.

Jeśli przypadająca na koniec lipca premiera laptopów Acer z Intel Tiger Lake jest prawdziwa, to nowe procesory pojawią się jeszcze szybciej.

Te dwie oferty dotyczyły laptopów Acer Swift 5. Jeden z nich wyposażony został w Intel Core i5-1135G7, 16 GB pamięci RAM i 512 GB SSD, a drugi w procesor Core i7-1165G7, z 16 GB pamięci RAM i 1 TB SSD. Oba są również wyposażone w moduły Intel Wi-Fi 6 AX 201 i Bluetooth 5.0 oraz ekrany dotykowe Full HD. Chociaż nie zostało to wyraźnie stwierdzone, zarówno i5, jak i i7 prawdopodobnie będą wyposażone w grafikę Xe. Model i5 był wyceniony na 1130 euro,  a model z układem i7 na około 1399 euro.

Procesory Tiger Lake używają procesu technologicznego 10 nm i będą pierwszymi procesorami Intela wykorzystującymi architekturę rdzenia Willow Cove i grafikę Intel Xe. Przy oczekiwanym maksymalnym TDP wynoszącym 25 W, procesory Tiger Lake będą stosowane w cienkich i lekkich laptopach, między innymi właśnie takich jak seria laptopów Acer Swift. Jeśli podana w przecieku data premiery laptopów, która ma przypadać na 27 lipca, jest faktycznie prawidłowa, prawdopodobnie jeszcze wcześniej otrzymamy oficjalne informacje o nowych procesorach Tiger Lake.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Laptopy Acer z procesorami Intel Tiger Lake-U już w lipcu?

 0