Laptopy HP mają problemy z bateriami - 142 tys. urządzeń potencjalnie dotkniętych wadą

Laptopy HP mają problemy z bateriami - 142 tys. urządzeń potencjalnie dotkniętych wadą

Firma HP poszerza program wymiany laptopów z wadliwymi bateriami. Poprzednio uznano, że dotkniętych usterką związaną z przegrzewaniem akumulatorów było 41 tys. komputerów przenośnych. Dzisiaj amerykańska korporacja znacznie poszerzyła ilość objętych wymianą laptopów.

Inicjatywa HP dotyczy notebooków z bateriami litowo-jonowymi z ogniwami produkcji Panasonic, które mają tendencję do przegrzewania się, co może skutkować nawet zapłonem. Do modeli potencjalnie należących do tej grupy zaliczają się HP ProBook, HP Envy, HP Pavilion, Compaq i Compaq Presario.

Już w czerwcu 2016 roku HP zaczął akcję, w ramach której zidentyfikowano bądź wymieniono 41 tysięcy wadliwych baterii, ale teraz programem wymiany objął kolejnych 101 tysięcy sztuk. Były one dołączone do laptopów sprzedanych pomiędzy marcem 2013 a październikiem 2016 (poprzednio producent honorował modele kupione do sierpnia 2015).

Aby sprawdzić czy posiadany przez nas model posiada potencjalnie wadliwą baterię, należy zobaczyć czy na kodzie paskowym baterii nie ma ona oznaczenia 6BZLU, 6CGFK, 6CGFQ, 6CZMB, 6DEMA, 6DEMH, 6DGAL bądź 6EBVA. Z racji tego, że  posiadanie baterii wymienionej na tej liście niekoniecznie oznacza, że musi posiadać usterkę, producent zaleca zastosowanie programu do weryfikacji stanu baterii, który ustali, czy komponent jest wadliwy czy nie.

HP do tej pory otrzymało jedno zgłoszenie pożaru, w wyniku którego zniszczeniu uległo mienie o wartości 1000 dolarów. Aby pomóc posiadaczom dotkniętych usterką laptopów, HP założył specjalną stronę, z której można pobrać narzędzie do diagnozy baterii, a także zaaranżować wymianę notebooka.

Laptopy HP mają wadliwe akumulatory

Pokaż / Dodaj komentarze do: Laptopy HP mają problemy z bateriami - 142 tys. urządzeń potencjalnie dotkniętych wadą

 0