Lara Croft na nowym materiale z Shadow of the Tomb Raider

Lara Croft na nowym materiale z Shadow of the Tomb Raider

W sieci pojawił się kolejny materiał z Shadow of the Tomb Raider, który tym razem prezentuje bezpośredni gameplay z gry. Pomimo iż nie trwa on długo, bo zaledwie 33 sekundy to zmieściło się na nim wszystko, za co kochamy kultową bohaterkę, a mianowicie — szalone skoki, wdrapywanie się po skałach, czy nieoczekiwane zwroty akcji. Trzecia odsłona zapoczątkowanej pięć lat temu trylogii stanowiącej swego rodzaju restart i skupiającej się wokół osoby młodej Lary jest na ten moment ostatnią grą z serii. Będzie to zwieńczenie dość zaciekłej walki z zakonem Trójcy oraz finalizacja pewnego etapu dojrzewania bohaterki, która już na prezentowanych wcześniej klipach przestała być naiwną, wystraszoną dziewczyną. Aktualnie nie wiemy, jakie Square Enix ma plany odnośnie marki, ale oczywiście liczymy na powrót do tego uznanego uniwersum w przyszłości.

Prace nad Shadow of the Tomb Raider dobiegły już końca, a gra trafi do sklepów na wiodących platformach (PC, PS4, Xbox One) 14 września.

Według obietnic twórców Shadow of the Tomb Raider będzie najbardziej rozwiniętą częścią z całej trylogii. Znacznego ulepszenia doczekają się charakterystyczne dla Tomb Raidera zagadki, które teraz mają być jeszcze bardziej skomplikowane. Jednak nie oczekujmy, że nasza archeolog zamieni się w Sherlocka Holmesa, ponieważ rewolucji na tym polu nie będzie. Do tego zwiększona ilość HUB, czyli miejsc umożliwiających pełną regenerację oraz uzupełnienie zapasów amunicji. Poza tym Lara zatruje teraz przeciwników w taki sposób, aby zabijali oni swoich kolegów torując tym samym dalszą drogę wyprawy. Funkcja niezwykle przydatna zwłaszcza jeśli w pobliżu znajduje się tabun gotowych do ataku oponentów.

Co istotne za tytuł odpowiada inna ekipa niż w przypadku poprzednich części, a mianowicie Eidos Montreal (pomysłodawcy m.in. Deus Ex: Rozłam Ludzkości). Crystal Dynamics jest bowiem zajęte pracami nad opartym na licencji Marvela, The Avengers Project. Warto wspomnieć, iż proces powstawania Shadow of the Tomb Raider został już ukończony czego dowodem jest bezpośrednia informacja od studia. Płyta matka została wysłana do tłoczni skąd świeże kopie powędrują do sklepów, by wyrobić się z zaplanowaną na 14 września bieżącego roku premierą. Dotychczas zaprezentowane materiały z produkcji wskazują, że prawdopodobnie będziemy mieć do czynienia z lepszą, jak nie najlepszą odsłoną utytułowanej marki.

Komentarze do: Lara Croft na nowym materiale z Shadow of the Tomb Raider