Larian Studios otwiera studio w Polsce. Będzie pracować nad niezapowiedzianymi grami

Larian Studios otwiera studio w Polsce. Będzie pracować nad niezapowiedzianymi grami

Larian Studios autorzy bestsellerowej gry Baldur's Gate 3 inwestują w Polsce. Firma otworzy w kraju swoje studio, które będzie działać nad nowymi projektami. To kolejna już taka inwestycja w kraju w ostatnim czasie.

Najpierw Microsoft wraz z Activision stworzyli nowe studio w Polsce zrzeszające najlepszych deweloperów gier działających niegdyś przy popularnych markach, a teraz przyszła kolej na Larian Studios. Firma ogłosiła powstanie w Warszawie oddziału, który pomoże rozwijać dwie nieogłoszone jeszcze produkcje. Larian Studios Warsaw to pierwsze polskie studio dewelopera Baldur’s Gate 3. „W sytuacji, gdy startuje rozwój dwóch bardzo ambitnych gier RPG, nie ma lepszego sposobu na urzeczywistnienie naszych wizji niż powiększenie zespołu i otwarcie siódmego studia w sercu tętniącej życiem polskiej sceny gier” – napisał Larian na swoim oficjalnym koncie X.

Larian Studios otwiera oddział w Warszawie, który pomoże w pracach nad dwiema niezapowiedzianymi grami.

Larian Warsaw dołącza do głównego studia Larian w Belgii, a także innych studiów Larian w Kanadzie, Irlandii, Malezji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. W zeszłym miesiącu Larian ogłosiło, że pracuje obecnie nad dwoma nowymi projektami reprezentującymi ich autorskie marki.

„Otrzymanie szansy na stworzenie gry osadzonej w uniwersum Dungeons & Dragons było spełnieniem marzeń nas wszystkich. Ale jak niedawno Swen potwierdził, nie będziemy wprowadzać żadnych nowych, istotnych treści narracyjnych do historii Baldur’s Gate 3 ani postaci, ani nie będziemy tworzyć dodatków, czy Baldur’s Gate 4”.

Mimo tego Wrota Baldura 4 powstają, co nie dziwi skoro trzecia część odniosła spektakularny sukces. Pytanie jednak, czy bez deweloperów z Larian ma to sens?

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: Larian Studios otwiera studio w Polsce. Będzie pracować nad niezapowiedzianymi grami

 0