Larian Studios pracuje nad dwoma nowymi grami opartymi o własne IP

Larian Studios pracuje nad dwoma nowymi grami opartymi o własne IP

Baldur's Gate 3 to największy sukces w historii Larian Studios, które mimo tego nie zamierza kontynuować prac nad kultową marką. Z drugiej strony właściciel franczyzy zamierza stworzyć czwartą część i szuka już chętnego do tego studia. Tymczasem ojcowie sukcesu Wrót Baldura 3 myślami są przy dwóch innych grach.

Baldur's Gate 3 cieszy się powszechnym uznaniem krytyków oraz graczy, czego dowodzą liczne nagrody, jakie zgarnęła produkcja. Niestety twórcy nie zamierzają kontynuować tej przygody i powiedzieli pas, w przeciwieństwie do wydawcy, który będzie kuł żelazo, póki gorące i szuka ekipy, która stworzy czwarty epizod. Larian Studios tymczasem nie spoczywa na laurach, tylko pracuje jednocześnie nad dwoma tytułami bazującymi na autorskich IP.

Larian Studios pracuje obecnie nad dwoma grami bazującymi na autorskich markach.

Założyciel Larian, Swen Vincke, ujawnił w zeszłym miesiącu, że następna gra studia nie będzie powiązana z marką Dungeons and Dragons, natomiast ostatnio zespół ujawnił, nad czym działa.

W poście na Steamie szczegółowo opisującym nadchodzącą zawartość Baldur’s Gate 3 – w tym narzędzia do modowania, nowe złe zakończenia i nie tylko – Larian poruszył także swoją przyszłość, zdradziając, iż obecnie pracuje nad dwiema nowymi grami, z których obie są przedstawicielkami własnych marek.

„Otrzymanie szansy na stworzenie gry osadzonej w uniwersum Dungeons and Dragons było spełnieniem marzeń nas wszystkich” – napisał Larian. „Ale jak niedawno potwierdził Swen, nie będziemy wprowadzać żadnych nowych, istotnych treści narracyjnych do historii Baldur’s Gate 3 ani postaci i towarzyszy z niej pochodzących, ani nie będziemy tworzyć dodatków, ani Baldur’s Gate 4”.

„Jako niezależne studio działające od 1996 roku cenimy sobie swobodę podążania za naszą kreatywnością, dokądkolwiek ona prowadzi. W tym przypadku, po sześciu latach w Zapomnianych Krainach oraz wielu dyskusjach i rozmyślaniach, zdecydowaliśmy się skorzystać z okazji i opracować własne IP. Obecnie pracujemy nad dwoma nowymi projektami i nie możemy być bardziej podekscytowani tym, co przyniesie przyszłość”.

Warto zaznaczyć, że deweloper już wcześniej potwierdził, że jego następną grą nie będzie Divinity: Original Sin 3. Według założyciela studia pod względem graficznym, narracyjnym oraz rozgrywki będą to najlepsze gry w historii firmy.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: Larian Studios pracuje nad dwoma nowymi grami opartymi o własne IP

 0