Leica prezentuje Leitz Phone 3 - nowy smartfon dla fanów fotografii

Leica prezentuje Leitz Phone 3 - nowy smartfon dla fanów fotografii

Leica jest oczywiście najbardziej znana ze swoich aparatów (a ostatnio ze współpracy z producentami smartfonów, takimi jak Huawei i Xiaomi), ale firma produkuje także zegarki mechaniczne i smartfony marki Leica. I nie mówimy tu tylko o tych modelach tworzonych we współpracy z innymi producentami.

Leica Leitz Phone 1 został zaprezentowany w 2021 r., a jego następca, Leitz Phone 2, został wprowadzony na rynek w 2022 r., oba wyłącznie na rynku japońskim. Nawiasem mówiąc, jeśli zastanawiacie się, skąd pochodzą nazwy tych telefonów, to założyciel Leiki nazywał się Ernst Leitz. Zresztą sama nazwa Leica pochodzi od pierwszego członu jego nazwiska i „ca”, czyli od „Camera”. Wracając do tematu, Leitz Phone 3 został właśnie oficjalnie ogłoszony i po raz kolejny będzie dostępny tylko dla Japonii.

Leitz Phone 3 został właśnie oficjalnie ogłoszony, ale będzie dostępny tylko dla Japonii.

Telefon wyglądem bardzo przypomina aparat Leica, co nie dziwi, biorąc pod uwagę markę. Jeśli chodzi o same aparaty, głównym z nich jest 1-calowy model o rozdzielczości 47,2 MP, taki sam jak w Leitz Phone 2. Jest on wyposażony w obiektyw o ogniskowej 19 mm i przysłonie f/1.9. Z przodu umieszczono aparat do selfie o rozdzielczości 12,6 MP z przysłoną f/2.3 i polem widzenia 78 stopni.

Leica Leitz Phone 3
 

Telefon napędzany jest przez Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, co w połączeniu z faktem, że w zeszłym roku nie było Leitz Phone, każe się zastanowić, czy ten model przypadkiem nie miał zadebiutować w 2023 roku. Tak czy inaczej, otrzymujemy też 6,6-calowy wyświetlacz IGZO OLED o częstotliwości 240 Hz i rozdzielczości 1260 × 2730 pikseli i maksymalnej jasności 2000 nitów.

Leica Leitz Phone 3
 

Leitz Phone 3 ma 12 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci z możliwością rozszerzenia oraz baterię o pojemności 5000 mAh. Działa pod kontrolą Androida 14. Sprzęt oferuje stopień ochrony IP65 i IP68 pod względem odporności na kurz i wodę i podobnie jak poprzednie modele jest produkowany przez firmę Sharp, co wyjaśnia dostępność wyłącznie w Japonii.

Jest dostarczany z widżetem Golden Hour, który ostrzega na godzinę przed zachodem słońca i po wschodzie słońca, dzięki czemu możemy szybko wyjść i zrobić „spektakularne” zdjęcia. Dostępny jest także inny widżet, który stale pokazuje zdjęcia z międzynarodowej galerii Leica, pokazując fotografie wykonane aparatami Leica przez profesjonalnych fotografów.

Leica Leitz Phone 3
 

Leica Perspective Control debiutuje w Leitz Phone 3. To funkcja oprogramowania, która koryguje perspektywę pionowych linii, np. tych widocznych podczas fotografowania budynków. Dotychczas dotyczyło to wyłącznie aparatów Leica. Dostępne są także nowe wersje Leitz Look i Leica Tones. Leitz Phone 3 będzie dostępny w Japonii od 19 kwietnia i będzie dostarczany z „osłoną obiektywu” oraz pasującym etui.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Leica prezentuje Leitz Phone 3 - nowy smartfon dla fanów fotografii

 0