Leitz Phone 1 to pierwszy smartfon od Leica. Oczywiście imponuje aparatem

Leitz Phone 1 to pierwszy smartfon od Leica. Oczywiście imponuje aparatem

 

Po wieloletniej współpracy z Huawei i ostatnio także Sharpem Leica w końcu zdecydowała się wypuścić na rynek swój własny smartfon. Ten zaprezentowano na konferencji prasowej w Tokio i nazywa się Leitz Phone 1. Smartfon jest pierwszym telefonem komórkowym marki Leica i jak nietrudno się domyślić, koncentruje się na możliwościach fotograficznych, ale to pełnoprawny flagowiec, więc trudno będzie mu coś także zarzucić w kwestii wydajności. Niemiecki producent aparatu nie boi się przyznać, że Leitz Phone 1 to w rzeczywistości nieco przerobiony Sharp Aquos R6 (urządzenia różnią się głównie kształtem modułu tylnego aparatu), przy czym ten pierwszy podkreśla „prawdziwe doświadczenia  Leica”, co objawiać ma się w bardziej industrialnym wzornictwie i interfejsie użytkownika. 

Leica w końcu zdecydowała się wypuścić na rynek swój własny smartfon. Ten zaprezentowano na konferencji prasowej w Tokio i nazywa się Leitz Phone 1.

Leitz Phone 1 to pierwszy smartfon od Leica. Oczywiście imponuje aparatem

Leitz Phone 1, nazwany na cześć oryginalnej marki Leica, nawiązuje designem do kultowych aparatów marki i jest dostarczany w komplecie z Leica Red Dot oraz magnetyczną okrągłą pokrywką obiektywu. Ale zamiast skórzanego tylnego panelu, urządzenie ma matową czarną szklaną obudowę, która pasuje do metalicznego korpusu „Leica silver” – telefon jest całkiem gruby (9,5 mm) i ciężki (212 g). Tylny panel można zabezpieczyć dołączonym twardym etui. Podobnie jak Aquos R6, Leitz Phone 1 zawiera 1-calowy 20-megapikselowy sensor głównego aparatu z obiektywem f/1.9, a także 12,6-megapikselowy aparat do selfie po drugiej stronie. Jego 6,6-calowy wyświetlacz IGZO OLED oferuje ostrą rozdzielczość 2730 × 1260 pikseli, a także zmienną częstotliwość odświeżania 240 Hz dzięki wstawianiu czarnej klatki w celu zmniejszenia rozmycia ruchu (black frame insertion), ale tak naprawdę to tylko 120 Hz. Pod wyświetlaczem znajduje się również ultradźwiękowy czytnik odcisków palców „3D”, który może jednocześnie odczytać do dwóch odcisków palców, co zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo.

Honor 50, Honor 50 Pro i Honor 50 SE oficjalnie zaprezentowane. Smartfony otrzymają usługi Google

Leitz Phone 1 to pierwszy smartfon od Leica. Oczywiście imponuje aparatem

Chociaż telefon oferuje ten sam flagowy procesor Qualcomm Snapdragon 888 i 12 GB pamięci RAM, co jego pierwowzór, to dostarcza jednak 256 GB pamięci na dane, czyli dwa razy więcej niż Aquos R6 i pozwala rozszerzyć pamięć wewnętrzną nawet o 1 TB za kart microSD. Bateria o pojemności 5000 mAh i odporność na kurz/wodę IP68 również są tu obecne. Leitz Phone 1 działa pod kontrolą systemu Android 11, który ma „w dużej mierze monochromatyczny” interfejs użytkownika dostosowany przez firmę Leica. Nic dziwnego, że aplikacja aparatu oferuje tryb „Leitz Looks” do robienia czarno-białych zdjęć, co powinno zadowolić fanów Leiki. Poza tym interfejs wygląda w dużej mierze podobnie do standardowego Androida. Na razie Leitz Phone 1 jest produktem dostępnym jedynie w sieci Softbankiem w Japonii i został wyceniony na 187 920 jenów, czyli około 6440 zł.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Leitz Phone 1 to pierwszy smartfon od Leica. Oczywiście imponuje aparatem

 0