Lek na Covid-19 z nanotechnologią i związek z 5G - YouTube mówi dość

Lek na Covid-19 z nanotechnologią i związek z 5G - YouTube mówi dość

YouTube zmieniło swoje zasady dotyczące teorii spiskowych, które absurdalnie łączą wybuch Covid-19 z sieciami 5G. Serwis wcześniej ograniczał rekomendacje tego, co opisywał jako skrajne treści, ale teraz wprowadzono ich zakaz i portal rozpoczął masowe kasowanie tego typu materiałów. Twierdzenia, że technologia 5G jest w jakiś sposób odpowiedzialna za Covid-19 lub może tłumić układ odpornościowy ludzi, rozprzestrzeniają się w mediach społecznościowych od miesięcy. W Wielkiej Brytanii osoby wierzące w te informacje, podpaliły co najmniej siedem masztów komórkowych. Rzecznik brytyjskiego Departamentu Cyfrowego, Kultury, Mediów i Sportu poinformował, że nakazano  mediów społecznościowych powstrzymanie fali teorii spiskowych, a Facebook oświadczył, że już usuwa grupy zachęcające do ataków na maszty. YouTube, które nigdy nie było zwolennikiem usuwania takich filmów, dotąd mówiło, że ograniczy tylko ich rekomendacje.

YouTube ma dość dezinformacji i postanowiło zająć się absurdami związanymi z 5G. Po ataku na maszty sieci 5G, sytuacja zaszła nieco za daleko.

BBC informuje, że należący do Google portal zmienił swoje stanowisko po wczorajszym wywiadzie z teoretykiem spiskowym Davidem Icke,  który stwierdził, że "istnieje związek między 5G a tym kryzysem zdrowotnym". Zapytany o reakcję na podpalenie wieży komórkowej, powiedział: "Jeśli 5G będzie kontynuowane i osiągnie stan, do którego dążą, ludzkie życie, jakie znamy, jest skończone ... więc ludzie muszą podjąć decyzję". Icke, najbardziej znany ze swojego przekonania, że ​​światem rządzą gigantyczne zmieniające kształt jaszczurki, twierdził również, że każda szczepionka Covid-19 zawierałaby "mikroczipy nanotechnologiczne", które mogłyby kontrolować ludzi. Dodał, że Bill Gates, który pomaga finansować badania nad szczepionkami, powinien zostać uwięziony.

W UK płoną maszty sieci 5G, bo są rzekomo przyczyną pandemii koronowirusa

YouTube powiedział, że rozpoczyna kasowanie filmów promujących bezpodstawne metody zapobiegania koronawirusowi. "Od teraz wszelkie treści, które kwestionują istnienie lub transmisję Covid-19, zgodnie z opisem WHO i lokalnych organów ds. zdrowia, naruszają zasady YouTube", powiedziała BBC rzeczniczka. "Obejmuje to teorie spiskowe, które twierdzą, że objawy są spowodowane przez 5G". Osoby nagminnie łamiące zasady nie będą mogły korzystać z YouTubeLive, zostaną pozbawione dochodu, a nawet mogą stracić kanał, jeśli nadal będą łamać regulamin.  Około 65000 osób obejrzało usunięty już wywiad z Icke. YouTube oświadczyło, że pozwala właścicielowi kanału zachować zarobki wygenerowane za pomocą narzędzia Super Chats, ale część wpływów zostanie przekazana na cele charytatywne, a kanał jest obecnie sprawdzany. Naukowcy nazwali biologicznie niemożliwym powiązanie koronawirusa z 5G, ale fani konspiracji mówią: "że oni chą, abyś w to uwierzył".

Pokaż / Dodaj komentarze do: Lek na Covid-19 z nanotechnologią i związek z 5G - YouTube mówi dość

 0