Lenovo będzie produkować smartfony tylko pod marką Moto

Lenovo będzie produkować smartfony tylko pod marką Moto

Lenovo szykuje spore zmiany w dziale urządzeń mobilnych. Aktualnie firma sprzedaje smartfony zarówno pod marką Lenovo Vibe, jak i Moto. Wkrótce ma zostać tylko jedna z nich.

Na początku 2014 roku Lenovo kupiło od Google Motorolę za kwotę 2,91 mld dolarów. Od tamtego czasu chiński producent ma w swojej ofercie dwie marki – Lenovo Vibe oraz Moto. Pierwsza z nich jest w tym momencie zarezerwowana przede wszystkim dla tańszych urządzeń. Z kolei nazwa Moto jest używana w kontekście sprzętów z wysokiej półki.

Wkrótce ma się to zmienić. Najnowsze doniesienia świadczą o tym, że chińska firma zamierza zrezygnować z używania nazwy Lenovo i całkowicie zastąpić ją marką Moto, która jest bardziej znana dla przeciętnego użytkownika. Z nowym nazewnictwem będą się też wiązać zmiany w kierownictwie firmy. Xudong Chen ma zostać przeniesiony z działu mobilnego do działu Global Service. Jednocześnie zachowa stanowisko starszego wiceprezesa.

Zmiany są najprawdopodobniej podyktowane słabymi wynikami Lenovo na rynku urządzeń mobilnych. Dwa ostatnie kwartały fiskalne oznaczały spadki sprzedaży smartfonów w porównaniu do analogicznych okresów w roku ubiegłym. To z kolei przekładało się na straty finansowe, np. 156 mln dolarów w ostatnim kwartale fiskalnym, który skończył się z dniem 30 września.  

Komentarze


Ładuję...