Lenovo Ideapad 330 z pierwszym 10-nanometrowym procesorem Intela

Lenovo Ideapad 330 z pierwszym 10-nanometrowym procesorem Intela

Jak wskazują najnowsze doniesienia Intel niespodziewanie zdecydował się na umieszczenie w laptopie Lenovo pierwszego CPU wykonanego w 10nm. 

Jak się okazuje zaprezentowane jakiś czas temu nowe laptopy z serii Ideapad 330 zostaną wyposażone w procesor Intel Core i3-8121U, będący pierwszym układem tej firmy wykonanym w technologii 10-nanometrów. Źródłem wspomnianej rewelacji jest chiński sklep JD, który dodał jeden z notebooków do swojej oferty katalogowej. Co ciekawe modele notebooków przeznaczonych na chiński rynek różnią się od tych dedykowanych pozostałej części globu. Mają to być po prostu wersje niskobudżetowe dla osób niedysponujących zbyt dużym zapasem gotówki. Przykładowo zamiast GeForce GTX 1050 obecnego w standardowej obudowie, obywatele tamtejszego kraju otrzymają zamiennik w postaci Radeona RX 540. Również 15-calowy ekran posiada rozdzielczość wynoszącą jedynie 1366 x 768 pikseli.

Lenovo IdeaPad 330 będzie wyposażony w procesor Core i3-8121U

Intel Core i3-8121U był już parokrotnie pokazywany w przeszłości. Jest on dwurdzeniowym CPU posiadającym cztery wątki zaś taktowanie podstawowej wersji wynoszące dokładnie 2,20 GHz może być podkręcane do finalnych 3,10 GHz. Układ nie zawiera zintegrowanej karty graficznej, co jest raczej dość nietypowym posunięciem ze strony popularnego producenta, chociaż zważywszy na fakt budżetowego przeznaczenia, nie dziwi jakoś szczególnie. Notabene pojawienie się Ideapad 330 raczej nie zmieni decyzji Intela o rozpoczęciu masowej produkcji 10-nanometrowych procesorów dopiero od około 2019 roku. Całość ma raczej pokazać opinii publicznej, że amerykańska korporacja jest solidnie przygotowana do tego kroku. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Lenovo Ideapad 330 z pierwszym 10-nanometrowym procesorem Intela

 0