Lenovo Legion 5 - laptop w wersji z Ryzenem droższy od modelu z Intelem

Lenovo Legion 5 - laptop w wersji z Ryzenem droższy od modelu z Intelem

Na początku miesiąca Lenovo zaprezentowało nowe laptopy z serii Legion (5i i 7i) wyposażone w 10. generację procesorów Intela oraz nowe mobilne grafiki NVIDII. Chiński gigant nie zamierza jednak pozostawiać fanów AMD na lodzie i zapowiedział właśnie kolejnego notebooka marki Legion, tym razem z APU AMD z serii Ryzen 4000H, które zapowiada się niezwykle ciekawie. Stanowić ma bowiem wydajniejszą alternatywę dla odpowiedników Intela i to nie tylko w opinii AMD, bo taki obraz rysuje się również po pierwszych niezależnych testach (wkrótce i na naszym portalu powinny pojawić się pierwsze recenzje laptopów na nowych Ryzenach). Nowy Legion 5 nie jest może high-endowym laptopem dla graczy, ale gamingowym modelem ze średniego segmentu, a cena rozpoczynająca się od 850 USD i co ciekawe jest wyższa od modeli z 10. generacją Intela na pokładzie, które startują z pułapu 830 USD.

Chiński gigant nie zamierza jednak pozostawiać fanów AMD na lodzie i zapowiedział właśnie kolejnego notebooka marki Legion, tym razem z APU AMD z serii Ryzen 4000H.

Lenovo Legion 5 - laptop w wersji z Ryzenem droższy od modelu z Intelem

Za taką kwotę otrzymujemy konfigurację z 6-rdzeniowym procesorem Ryzen 5 4600H i kartą graficzną GeForce GTX 1650, ale jeśli jesteśmy skłonni dopłacić, to możemy zdecydować się na 8-rdzeniowy układ Ryzen 7 4800H i grafiki GeForce GTX 1650 Ti oraz GeForce RTX 2060. Poza tym, laptop dostępny będzie z 15,6-calowym wyświetlaczem IPS o rozdzielczości Full HD i o odświeżaniu 60 Hz, 120 Hz i 144 Hz, a jeśli chodzi o pamięć, to zdecydować można się na 8 lub 16 GB z opcją rozbudowy do 32 GB RAM DDR4 i nawet 1 TB dysk SSD. Wymiary notebooka to 363 x 260 x 25,5 mm, a jego waga wynosi ok. 2,5 kg. Nie jest to więc najbardziej kompaktowy model w tej klasie, ale z drugiej strony nie jest przesadnie masywny. Poza tym, możemy liczyć na wsparcie ze strony Wi-Fi 6, Dolby Atmos i nawet 8 godzin pracy na jednym ładowaniu (plus Rapid Charge Pro), a Lenovo chwali się również zastosowaniem nowego zaawansowanego chłodzenia. Premiera Legion 5 planowana jest na przyszły miesiąc.

Jeśli jednak szukacie czegoś jeszcze prostszego, z budżetowej półki cenowej, to może zainteresuje Was nowy IdeaPad Gaming 3 (zdjęcie poniżej). Ten 15,6-calowy laptop nie posiada nowego systemu chłodzenia od Lenovo, podświetlenia czy opcji karty graficznej z serii RTX, tak jak ma to miejsce w serii Legion, ale powinien dostarczyć przyzwoitą wydajność, a to za sprawą procesora z serii Core i7 H i grafiki GeForce GTX (producent nie zdradził konkretnych modeli). Na pokładzie znajdziemy także 512 GB dysk SSD i panel 1080p o odświeżaniu 120 Hz, co w obliczu ceny zaczynającej się od 730 USD wydaje się być ciekawą propozycją. Premiera tego modelu również odbędzie się w maju, tymczasem czekamy na potwierdzenie cen i dostępności przez polski oddział Lenovo.    

Lenovo Legion 5 - laptop w wersji z Ryzenem droższy od modelu z Intelem

Pokaż / Dodaj komentarze do: Lenovo Legion 5 - laptop w wersji z Ryzenem droższy od modelu z Intelem

 0