Lenovo Legion Duel 2 oficjalnie. Gamingowy smartfon z dwoma portami ładowania i dwoma wentylatorami

Lenovo Legion Duel 2 oficjalnie. Gamingowy smartfon z dwoma portami ładowania i dwoma wentylatorami

 

Zgodnie z zapowiedziami, Lenovo zaprezentowało swój nowy gamingowy smartfon, Legion Duel 2. Ten wyróżnia się nie tylko topową specyfikacją i oryginalnym designem, ale również kilkoma elementami, które dostępne są w parach. Mowa choćby o dwóch portach ładowania, dwóch wentylatorach, dwóch liniowych silniczkach haptycznych czy dwóch parach ultradźwiękowych spustów na bocznej ramce. Z nietypowych rozwiązań powraca także przednia kamerka umieszczona na wysuwanym module na bocznej krawędzi, co wynika z faktu, że telefon zorientowany jest na użytkowanie w pozycji krajobrazowej (poziomej). Poza tym wyświetlacz AMOLED rozrósł się do 6,92 cala, zachowując częstotliwość odświeżania 144 Hz i obsługę HDR10 + swojego poprzednika. Rozdzielczość również pozostała bez zmian i jest to FHD + (2460 x 1080). Panel obsługuje teraz szczytową jasność 1300 nitów, zawiera symetryczne ramki, ponieważ nie ma potrzeby wycinania otworu dla aparatu do selfie i jest otoczony przez głośniki stereo.

Lenovo Legion Duel 2 wyróżnia się nie tylko topową specyfikacją i oryginalnym designem, ale również kilkoma elementami, które dostępne są w parach.

Będąc telefonem dla gracza, Legion Duel 2 ma naprawdę zróżnicowany zestaw dodatkowych elementów sterujących. Na wyświetlaczu znajdują się dwa punkty wrażliwe na siłę nacisku, otrzymujemy ponadto wspomniane dwie pary ultradźwiękowych spustów naramiennych na bocznej ramie i parę przycisków pojemnościowych z tyłu urządzenia. Wyjątkowa jest również konstrukcja tylnej części, która składa się z dwóch kwadratów rozdzielonych szklaną wyspą mieszczącą kamery, wentylatory chłodzące i logo RGB Legion. Konfiguracja aparatu jest identyczna jak w zeszłorocznym modelu z główną jednostką o rozdzielczości 64 MP i 16 MP ultraszerokim aparatem. Do selfie wykorzystamy 44 MP sensor Samsunga. 

Dwa wentylatory pracują w tandemie, z dolnym pobierającym gorące powietrze i przepuszczającym je przez miedziany radiator, podczas gdy górny wentylator służy jako wyciąg. Lenovo chwali się 30% poprawą wydajności układu chłodzenia w porównaniu z pierwszym telefonem Legion. Sercem urządzenia jest oczywiście Snapdragon 888, który sparowano z 12/16 GB pamięci RAM. Na dane mamy dwie opcje: 256 lub 512 GB, a pojemność baterii to 5500 mAh (ta podzielona jest na dwa ogniwa po 2750 mAh). Ładowanie przez jeden port zapewnia moc 65 W, podczas gdy opcjonalny adapter zwiększa łączną prędkość do 90 W i może zapewnić 100% naładowania w 30 minut. System ochrony baterii Lenovo monitoruje ciepło i prędkość ładowania w celu optymalnego dostarczania energii i długotrwałej ochrony baterii. Telefon działa pod kontrolą oprogramowania Lenovo ZUI 12.5 opartego na systemie Android 11 i jest dostępny w kolorach Ultimate Black i Titanium White. Legion Phone Duel 2 zostanie wydany w Chinach pod koniec tego miesiąca, podczas gdy w Europie będzie dostępny w maju. Ceny zaczynają się od 799 euro za model 12/256 GB i wzrastają do 999 euro za model 16/512 GB z dołączoną stacją ładującą.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Lenovo Legion Duel 2 oficjalnie. Gamingowy smartfon z dwoma portami ładowania i dwoma wentylatorami

 0