Lenovo Legion Slim 7i - najlżejszy gamingowy 15,6-calowy laptop z GeForce RTX na pokładzie

Lenovo Legion Slim 7i - najlżejszy gamingowy 15,6-calowy laptop z GeForce RTX na pokładzie

W tym tygodniu ruszają berlińskie targi IFA (w formie online), dlatego możemy spodziewać się wysypu nowych urządzeń od największych producentów. Lenovo jako pierwsze postanowiło pokazać swoje nowości i jedną z najciekawszych jest gamingowy laptop Legion Slim 7i. Chiński gigant chwali się, że jest to najsmuklejszy model z rodziny Legion, a do tego najlżejszy 15,6-calowy notebook dla graczy z kartą graficzną GeForce RTX. Mierzy on bowiem tylko 18 mm grubości i waży zaledwie 1,86 kg. Podobnie jak Legion 5i oraz 7i, nowy członek tej rodziny korzysta z techniki NVIDIA Advanced Optimus (do przełączania się pomiędzy energooszczędnym iGPU i wysokowydajnym GeForcem) i można go skonfigurować z kartą graficzną do NVIDIA GeForce RTX 2060 w wersji Max-Q. Poza tym, Legion Slim 7i wydaje się bardzo solidnym i stylowym przedstawicielem średniej półki.    

Chiński gigant chwali się, że jest to najsmuklejszy model z rodziny Legion, a do tego najlżejszy 15,6-calowy notebook dla graczy z kartą graficzną GeForce RTX.

Dzięki technologii Advanced Optimus, laptop może płynnie przełączać się pomiędzy zintegrowaną energooszczędną grafiką Intela w scenariuszach, które nie wymagają udziału GeForce’a, co powinno przełożyć się na znaczącą poprawę czasu pracy sprzętu na baterii. Z kolei wbudowany Max-Q Dynamic Boost pozwala systemowi na przekazywanie mocy pomiędzy CPU i GPU w trakcie takich aktywności jak granie, co prowadzić ma do zwiększenia wydajności nawet o 10%. Legion Slim 7i wyposażony został ponadto w akumulator o pojemności 71 WHr, co z kolei przekładać ma się na nawet 9 godziny czasu pracy z dala od ładowarki. Laptop wspiera też szybkie ładowanie. Jeśli zaś chodzi o chłodzenie, Lenovo zapewnia, że poprawiło także ten aspekt i otwory wentylacyjne zostały powiększone o 31%, co przekładać ma się na 115% lepszy przepływ powietrza względem poprzedniej generacji. Do tego dochodzą także poprawione łopatki wentylatorów.

Legion Slim 7i oferuje 16,5-calowy wyświetlacz i w tym aspekcie możemy zdecydować się na wariant 4K o odświeżaniu 60 Hz, jasności 600 nitów, ze wsparciem dla Dolby Vision i 100% pokryciem sRGB (bardzo dobra opcja dla streamerów) lub też wersję Full HD o odświeżaniu 144 Hz (lepsza propozycja do gier esportowych). Będzie też opcja Full HD 60 Hz z obsługą HDR Dolby Vision, ale ta wydaje się najmniej atrakcyjna. Pod maską znajdować będzie się procesor Intel Core z rodziny Comet Lake-H (w topowej konfiguracji będzie to 8-rdzeniowy i 16-wątkowy Core i9-10980HK) oraz w maksymalnie 32 GB RAM DDR4 3200 MHz i 2 dyski SSD PCIe 3.0 x4 zgodne z RAID 0. Nie zabraknie także wsparcia dla techniki audio Dolby Atmos. Z ciekawostek warto także wspomnieć o nowej klawiaturze TrueStrike z podświetleniem RGB, za które odpowiada firma Corsair, a także czytniku linii papilarnych wbudowanym w przycisk Power czy zasłonce na kamerkę. Cena laptopa zaczynać będzie się na rynku amerykańskim od 1329 USD, a premiera planowana jest na październik.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Lenovo Legion Slim 7i - najlżejszy gamingowy 15,6-calowy laptop z GeForce RTX na pokładzie

 0