Lenovo Miix 630 - kolejny Always-Connected PC z procesorem ARM

Lenovo Miix 630 - kolejny Always-Connected PC z procesorem ARM

Lenovo, podobnie jak wielu innych konkurentów, postanowiło wykorzystać targi CES do odświeżenia swojej oferty w ramach laptopów i konwertowalnych urządzeń. Jednym z najciekawszych nowych produktów chińskiego giganta jest Miix 630, czyli hybrydowy sprzęt z systemem Windows 10 pracujący pod kontrolą układu ARM.

Pierwsze PC z Windows 10 obsługiwane przez procesory Snapdragon 835 w ubiegłym miesiącu zapowiedzieli już Asus i HP, ale Microsoft obiecywał, że ich nowa inicjatywa Always-Connected PC wkrótce wsparta zostanie przez kolejnych partnerów. Sam pomysł jest niezwykle ciekawy, ponieważ tego typu komputery, podobnie jak nowoczesne telefony i tablety, praktycznie nie wchodzą całkowicie w tryb uśpienia i wystarczy nacisnąć przycisk, by błyskawicznie włączyć ekran i być gotowym do pracy. Poza tym, flagowy układ Qualcomm posiada zintegrowany modem X16 LTE, co oznacza wsparcie dla bardzo szybkiej łączności komórkowej. Kolejną przewagą wykorzystania układu Qualcomm w tego typu sprzętach ma być ich czas pracy na baterii i Lenovo obiecuje do 20 godzin pracy na jednym ładowaniu, a choć producent nie zdradza czasu czuwania, ten powinien być jeszcze bardziej imponujący (np. w laptopie Asusa jest to aż 30 dni).

Wciąż czekamy na pierwsze komputery z Windows 10 pracujące pod kontrolą procesora Snapdragin 835 i choć z pierwszych doniesień wynika, że nie będą do demony szybkości, to bardzo długi czas pracy na baterii i funkcja Always-Connected mogą przekonać wiele osób do sięgnięcia po tego typu sprzęt

Wykorzystanie układu ARM pozwala także na design opierający się na pasywnym chłodzeniu, co oznacza cichszą pracę i cieńsze konstrukcje. Miix 630 mierzy tylko 15,6 mm grubości i to już wraz z odczepianą klawiaturą. Jego waga wynosi zaś zaledwie 1,33 kg. Urządzenie posiada także kamerkę podczerwieni ze wsparciem dla rozpoznawania twarzy Windows Hello, które ułatwiają logowanie się w systemie. Poza tym, otrzymujemy 12,3-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1280 (proporcje 3:2), do 256 GB na dane i 8 GB pamięci RAM. Znajdziemy tu także pojedynczy port USB typu C, czytnik kart pamięci SD, slot nano-SIM, złącze słuchawkowe minijack oraz podświetlaną klawiaturę i rysik w zestawie. Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10 S, co oznacza, że uruchomimy jedynie aplikacje ze sklepu Microsoft. Jednak, jak w przypadku wszystkich urządzeń z Windows 10 S, także i tutaj możemy zdecydować się na darmowy upgrade do wersji Windows 10 Pro, na co mamy czas przez 180 dni od aktywacji produktu. Lenovo Miix 630 trafi do sprzedaży w drugim kwartale tego roku (prawdopodobnie w kwietniu lub maju), a jego cena zaczynać będzie się od 799 USD.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Lenovo Miix 630 - kolejny Always-Connected PC z procesorem ARM

 0