Lenovo planuje 2. generację konsoli Legion GO

Lenovo planuje 2. generację konsoli Legion GO

W trakcie wydarzenie Lenovo Innovate 2024 padło pytanie o kolejną generacją handhelda firmy. Menedżer kategorii Gaming w Lenovo, Clifford Chong, powiedział, że firma zamierza ogłosić drugą generację Legion GO.

Legion GO 2 w planach

Lenovo nie było pierwsze na rynku handheldów. Firma przedstawiła swój produkt z tej kategorii po sukcesie Steam Decka i na kilka miesięcy po tym jak ASUS wprowadził konsolę ROG Ally. Lenovo ma zatem mocnych rywali, z którymi musi konkurować w tej kategorii produktów. Obecnie dostępne handheldy od Valve, Lenovo i ASUSa mają pewną cechę wspólną - są pierwszymi generacjami. Firmy mają zatem jeszcze sporo opcji na ulepszenia.

Firma widzi również potencjał w tej kategorii produktów i wciąż w nią inwestuje. Co więcej, planuje wydać następna generację, gdy uzna, że czas jest odpowiedni.

Już znacznie wcześniej pojawiały się doniesienia na temat 2. generacji konsoli Steam Deck. Teraz natomiast mamy potwierdzenie, że i Lenovo szykuje kolejną odsłonę Legion GO. Clifford Chong, menedżer w kategorii Gaming, przyznał, że wciąż przeznaczają sporo zasobów na ulepszenia Legion GO. Wciąż trwa też wysiłek, aby przynieść nowe funkcje. Firma widzi również potencjał w tej kategorii produktów i wciąż w nią inwestuje. Co więcej, planuje wydać następna generację, gdy uzna, że czas jest odpowiedni.

Szybsza premiera przez ASUSa?

Na tę chwilę nie wiemy zatem, kiedy Lenovo wprowadzi nową, ulepszoną wersję konsoli Legion GO. Styczniowe informacje w temacie konsoli Steam Deck 2 mówiły, że Valve zamierza wydać ten produkt w 3 lub 4 kwartale 2026 roku. Patrząc na to, że Legion GO debiutował w październiku 2023 roku możemy spodziewać się, że na 2. generację jeszcze trochę poczekamy.

Niewykluczone jednak, że Lenovo przyspieszy premierę swojego następnego handhelda ze względu na ASUSa. Jak pisaliśmy jeszcze pod koniec stycznia, wiceprezes Asus India ds. komputerów konsumenckich i gier PC powiedział, że firma zamierza wypuścić ROG Ally 2. generacji. I to jeszcze w tym roku. Żeby nie oddać pola konkurencji, Lenovo może zatem wprowadzić nową wersję Legion GO niedługo po tym jak ASUS wyda ROG Ally 2.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Lenovo planuje 2. generację konsoli Legion GO

 0