Lenovo podjęło współpracę z iFixit. ThinkPady będą miały lepszą naprawialność

Lenovo podjęło współpracę z iFixit. ThinkPady będą miały lepszą naprawialność

Lenovo pochwaliło się współpracą z iFixit. Producent sprzętu komputerowego otrzymał wskazówki, które zostały uwzględnione przy projektowaniu nowych laptopów z serii ThinPad.

Lenovo wzięło pod uwagę informacje od iFixit

Podczas trwającego Mobile World Congress, firma Lenovo ogłosiła między innymi odświeżone laptopy z popularnej serii ThinkPad. To modele ThinPad T14 Gen 5 oraz ThinkPad T16 Gen 3. Lenovo podkreśla w ich przypadku łatwość naprawy oraz modernizacji. I nie jest to bezpodstawne. Firma wzięła bowiem pod uwagę podczas ich projektowania spostrzeżenia od zespołu iFixit. Dzięki temu nowe laptopy mają być bardziej przyjazne w naprawie.

Lepsza naprawialność w praktyce oznacza między innymi powiększenie listy części, które mogą być samodzielnie wymienione przez użytkownika.

Lepsza naprawialność w praktyce oznacza między innymi powiększenie listy części, które mogą być samodzielnie wymienione przez użytkownika. Lenovo informuje w tej kwestii o baterii ze złączem bez kabli, konstrukcji w pełni bazującej na gniazdach DIMM (co oznacza nielutowaną pamięć RAM) oraz możliwości wymiany SSD i karty WWAN.

Co jeszcze polepszy naprawialność nowych ThinkPadów?

Oprócz powiększenia ilości wymienialnych części zadbano również o wskaźniki ułatwiające proces naprawy. Znajdują się one obok części i posiadają kody QR, które przenoszą do filmów instruktażowych dotyczących danego komponentu. Do tego dochodzą nowe instrukcje naprawy zawierające nagrania wideo dotyczące wszystkich podzespołów, które może samodzielnie wymienić użytkownik. Co więcej, części te mają być również łatwiej dostępne.

Starania Lenovo oraz iFixit nie tylko poskutkują przyjemniejszym procesem naprawy czy modernizacji ale również przyczynią się do zmniejszenia ilości elektronicznych części, ponieważ nowe ThinkPady będą mogły służyć przez dłuższy czas. Warto jeszcze dodać, że dzięki tym ulepszeniom iFixit przyznało w kwestii naprawialności modelom ThinkPad T14 Gen 5 oraz ThinkPad T16 Gen 3 wynik aż 9,3 na 10 punktów. W erze coraz cieńszych i lżejszych laptopów możliwości modernizacji czy naprawy zeszły na dalszy plan. Na szczęście nie zostały kompletnie zapomniane.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Lenovo podjęło współpracę z iFixit. ThinkPady będą miały lepszą naprawialność

 0