Lenovo pokazuje tablet ze składanym ekranem

Lenovo pokazuje tablet ze składanym ekranem

Wielu firmom marzy się zmiana paradygmatów rynku mobilnego, oferując coś więcej niż dotychczasowo dostępne smartfony. Koncern Lenovo właśnie zademonstrował na wydarzeniu Lenovo Tech World 2017 interesujący prototyp tabletu Lenovo Folio.

Być może w przyszłości telefony zyskają właściwości tabletu i czymś właśnie takim zdaje się być urządzenie Lenovo. Sprzęt legitymuje się elastycznym ekranem dotykowym o przekątnej 7,8 cala. Po złożeniu natomiast ekran zajmuje znacznie bardziej kompaktowe 5,5 cala. Sercem Lenovo Folio jest procesor Qualcomm Xiao Long 800, natomiast rozdzielczość ekranu to 1920 x 1440 pikseli. Hybryda posiada slot na kartę e-SIM, a preinstalowanym systemem operacyjnym jest Android 7.0. Urządzenie wygląda zadziwiająco podobnie do tego, co mogliśmy ujrzeć np. w (ujawnionych w styczniu) patentach Microsoftu. Podobne pomysły rozważają także firmy Samsung, LG i Apple.

Lenovo Folio to prototypowe urządzenie, będące hybrydą smartfonu i tabletu, z elastycznym ekranem. Jeśli w przyszłości ukazałaby się tego typu sprzęty wyposażone w Windows 10, mogłyby one idealnie nadawać się do pracy mobilnej.

Być może bardzo podobny design ujrzymy w Surface Phone firmy z Redmond, który niekoniecznie ukaże się prędko, ale amerykańska korporacja potwierdzała wielokrotnie, że będzie to smartfon inny niż wszystkie. Microsoft po nieudanym flircie z Nokią i fiasku Windows Phone (niedawno oficjalnie pożegnano WP 8.1), a także przy niesamowicie niskich udziałach na rynku smartfonów modelami z Windows 10 Mobile, na pewno chciałby odnaleźć swoje miejsce. Właśnie z jednej strony kluczem do tego może być opracowanie emulacji środowiska x86 na procesorach ARM - z czego pierwsze urządzenia tego typu zadebiutują w tym roku; a poza tym uniwersalność prototypu, jakim jest Lenovo Folio, mogłaby przyczynić się do wzrostu produktywności pracy osób często podróżujących.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Lenovo pokazuje tablet ze składanym ekranem

 0