Lenovo poszerza rodzinę ThinkPad o modele z AMD Ryzen Pro

Lenovo poszerza rodzinę ThinkPad o modele z AMD Ryzen Pro

Lenovo planuje poszerzyć listę modeli wchodzących w skład kultowej dla wielu serii ThinkPad. Tegoroczne laptopy T495, T495s oraz X365 będą zbudowane w oparciu o procesory AMD Ryzen 7 Pro ze zintegrowanym układem graficznym Vega. Dzięki temu samemu projektowi i poziomowi trwałości zgodnemu ze specyfikacją MIL, nowe ThinkPady zaoferują klientom możliwość korzystania z podzespołów AMD bez poświęcania tego, co najlepsze w linii produktów premium z serii ThinkPad . Modele ThinkPad T495 i T495s to 14-calowe laptopy, a X395 będzie nieco mniejszy i przekątna ekranu wyniesie tutaj 13 cali. Będą wyglądać właściwie identycznie do laptopów opartych o procesory Intel T490 i T490s, które zapowiedziano w zeszłym miesiącu, ponieważ Lenovo zasadniczo skorzystało z tych samych obudów, umieszczając wewnątrz APU od AMD.

Coraz więcej producentów sięga po rozwiązania ze stajni AMD.

Wykorzystanie tej samej obudowy oznacza, że nowe modele posiadać będą specyfikację zapewniającą certyfikat TIL, który jest zbiorem wytycznych, stworzonych przez ministerstwo obrony Stanów Zjednoczonych dla sprzętu i obejmuje choćby działanie w warunkach wysokiej wilgotności, czy skrajnych temperaturach. Do tego należy doliczyć mikrofony dalekiego zasięgu przeznaczone do konferencji VoIP, czy (opcjonalnie) zapewniające prywatność filtry na ekranie. T495, T459s oraz 13-calowy X395 będą dostarczane z panelami FHD 1920×1080. Ekrany będą dotykowe lub nie, zależnie od preferencji klienta. Sprzęt będzie również wspierał technologię AMD FreeSync.

Największe różnice pomiędzy wersjami z procesorami Intela i AMD, to wydajność oraz porty. Według Lenovo, druga generacja procesorów AMD Ryzen Pro 7 z Vegą powinna zapewnić 18 procent wzrostu w wydajności, porównując z poprzednią generacją. Dodatkowo poprawie ma ulec czas pracy na baterii, jednak tylko w zestawieniu z poprzednią generacją, ponieważ laptopy z AMD wciąż ustępują tym z CPU Intela. Sprzęt wyposażony w Ryzen 7 wytrzymuje od 45 minut do 1 godziny krócej na baterii, w porównaniu do rozwiązań opartych o konkurencyjne procesory. Wersje z AMD dodakowo nie będą posiadać portu Thunderbolt 3. Sprzęt ma już wkrótce trafić do sprzedaży w cenie 939 dolarów za T495, 1089 za T495s oraz 1089 dolarów za X395.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Lenovo poszerza rodzinę ThinkPad o modele z AMD Ryzen Pro

 0