Lenovo pracuje nad gamingowym smartfonem reprezentującym markę Legion

Lenovo pracuje nad gamingowym smartfonem reprezentującym markę Legion

Mimo iż smartfony wykorzystuje się nie tylko do zwykłej pracy, ale też do gier to wśród producentów nie ma większego parcia na tworzenie mobilnych produktów dedykowanych gamingowi. Firmy pokroju Razer, ASUS czy ZTE są jednymi z pierwszych, które wprowadziły do sklepów telefony przeznaczone dla graczy i zdaje się, że z tym gronem chce utożsamiać się Lenovo, które raczej nie słynie z tworzenia smartfonów tylko m.in. laptopów. Ostatnio jednak korporacja założyła nowy profil na stronie Weibo co sugeruje, iż trwają intensywne prace nad gamingowym smartfonem z serii Legion, który zadebiutowałby w przyszłym roku. Niestety nie wiemy, kiedy dokładnie ów moment miałby nastąpić, lecz idealną okazją do prezentacji sprzętu są nadchodzące targi CES 2020

W przyszłym roku Lenovo może wypuścić gamingowego smartfona z serii Legion.

Lenovo pracuje nad gamingowym smartfonem reprezentującym markę Legion

Tajemnicą pozostaje również specyfikacja Lenovo Legion, ale z oczywistych względów producent zapewni przyszłym użytkownikom możliwie najwydajniejsze podzespoły, które sprawdzą się we wszelkich grach mobilnych. Oczekujemy tu procesora Qualcomm Snapdragon 855, Snapdragon 855+ lub Snapdragon 865 (ostatni wariant wydaje się najbardziej realny) wspomaganego przez minimum 8 GB RAM oraz 128 GB domyślnej pamięci na dodatkowe dane. Nie wiemy ile ewentualnie przyjdzie nam zapłacić za Lenovo Legion, chociaż należy przypuszczać, że będzie to całkiem spora suma. Przykładowo ASUS ROG Phone II wyceniono na około 4 tysięcy złotych.

Jeśli szukacie gamingowego smartfona warto rozważyć propozycję Xiaomi Black Shark 2 Pro wyposażonego w 6,7-calowy wyświetlacz AMOLED od Samsunga o rozdzielczości Full HD+ 2340 x 1080 pikseli oraz formacie 19,5:9, jak również procesor Snapdragon 855, 12 GB pamięci RAM (w przypadku najlepszej wersji) oraz zależnie od wybranego wariantu 128 GB lub 256 GB dodatkowej przestrzeni na dane. Nie można jednocześnie zapominać o systemie chłodzenia wieżowego Liquid Cooling 3.0 z dwoma komorami.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Lenovo pracuje nad gamingowym smartfonem reprezentującym markę Legion

 0