Lenovo Radeon RX 6900 XT Legion - ogromna karta z wyglądem Radeona VII

Lenovo Radeon RX 6900 XT Legion - ogromna karta z wyglądem Radeona VII

Lenovo przygotowuje niestandardowy wariant karty graficznej Radeon RX 6900 XT, który ma pojawić się w komputerach stacjonarnych Legion. Nie wiadomo, czy po jakimś czasie karta trafi do zwykłej, detalicznej sprzedaży, jednak początkowo będzie dostępna tylko w produktach Lenovo. Karta graficzna została już zapowiedziana kilka miesięcy temu, jednak dopiero teraz możemy zobaczyć bardziej szczegółowe ujęcia prawdziwego produktu, który wygląda naprawdę interesująco. Komputery Lenovo Legion otrzymają karty graficzne Radeon RX 6900 XT i RX 6800 XT Legion, które mają kanciasty, prostokątny kształt i wyglądają niesamowicie podobnie do Radeona VII.

Radeon RX 6900 XT to ogromna karta zaprojektowana dla komputerów stacjonarnych Legion. Nie wiadomo, czy produkt trafi do regularnej sprzedaży, ani czy pojawi się poza Chinami.

Konstrukcja chłodzenia z trzema wentylatorami, a także prostokątna osłona, to główne podobieństwa między referencyjną kartą graficzną AMD a kartami graficznymi Legion Radeon RX 6900 XT, jednak producent umieścił nawet takie detale jak logo "R" w rogu osłony karty - co również widoczne było w Radeonach VII. Główna różnica to oświetlenie RGB w napisach na karcie. Całość ma przyjemną czarną kolorystykę, wliczając w to płytę tylną, na której umieszczono logo Legion.

Zarówno Lenovo Radeon RX 6900 XT, jak i Radeon RX 6800 XT Legion są zasilane przez dwa 8-stykowe złącza, a maksymalne TDP to 300 W. Obie karty wyglądają na nieco większe niż projekt referencyjny i zajmują 3-sloty. Nie ujawniono dokładnych częstotliwości taktowania, ale Lenovo może zdecydować się na fabryczne OC, biorąc pod uwagę ogromne chłodzenie. Obecnie nie wiadomo, czy Lenovo samodzielnie produkuje karty graficzne Radeon RX 6900 XT i Radeon RX 6800 XT Legion Edition, czy też zleca to podwykonawcy.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Lenovo Radeon RX 6900 XT Legion - ogromna karta z wyglądem Radeona VII

 0