Lenovo rezygnuje z gamingowych smartfonów

Lenovo rezygnuje z gamingowych smartfonów

Lenovo jest gigantem na rynku laptopów, ale nie każdemu kojarzy się z branżą smartfonów i serią gamingowych telefonów. Najwyraźniej firma nie odniosła na tym rynku sukcesów, bo postanowiła z niego zrezygnować.

Lenovo posiada dział odpowiedzialny za gamingowe smartfony z serii Legion. W zeszłym tygodniu gruchnęła wieść, iż popularny w segmencie komputerów osobistych producent likwiduje strukturę produkującą telefony do gier, a źródłem tej rewelacji była osoba podająca się za pracownika Lenovo. Do sprawy odniósł się rzecznik przedsiębiorstwa, który w oświadczeniu przesłanym serwisowi Android Authority potwierdził, że firma rezygnuje z gamingowych smartfonów. „Jako lider w dziedzinie urządzeń i rozwiązań do gier, Lenovo jest zaangażowane w rozwijanie gier w różnych formach, a także skupianie się na obszarach, w których może przynieść największą wartość globalnej społeczności graczy”. Dlaczego podjęto taką decyzję?

Lenovo wycofało się z produkcji gamingowych smartfonów marki Legion.

Lenovo Legion smartfon

Lenovo wycofuje smartfony z systemem Android w ramach szerszej transformacji biznesowej i konsolidacji portfolio związanego z gamingiem. Producent nie ujawnił czy jego decyzja wpłynie na aktualizacje Androida, które dostają smartfony Legion. Miejmy nadzieję, że Lenovo podąży drogą LG, które, choć zamknęło swój dział telefonów, zapewniło użytkownikom 3 lata aktualizacji systemu i teraz udostępniło Androida 13 swojemu starszemu flagowcowi. Firma nie rezygnuje ze smartfonów całkowicie i skupi się teraz na marce Moto. Są także produkty z innej półki jak komputery czy laptopy dla graczy.

Z segmentem gamingowych smartfonów nie dzieje się za dobrze. Xiaomi zwolniło dużą część osób odpowiedzialnych za serię Black Shark i nie wypłaciła odpraw, jednak rynek zmierza ku upadkowi, bo chiński gigant nadal produkuje tego typu urządzenia, a dodatkowo są też Nubia Red Magic i linia Asus ROG. W przypadku tego ostatniego 13 kwietnia do sprzedaży trafi model Asus ROG Phone 7. Jeśli chodzi o Lenovo warto wspomnieć o smartfonie z aż 22 GB pamięcią RAM (18 GB RAM + 4 GB ekstra wydzielonych z pamięci flash) Legion Y90, który oprócz tego otrzymał starszego już Snapdragona 8 Gen 1. Żałujecie, że firma zrezygnowała z produkcji gamingowych smartfonów?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Lenovo rezygnuje z gamingowych smartfonów

 0