Lenovo szykować ma składany tablet z wyświetlaczem od LG

Lenovo szykować ma składany tablet z wyświetlaczem od LG

Od lat czekamy na pierwsze smartfony wyposażone w składane wyświetlacze i pomimo niezliczonej liczby przecieków i plotek, sugerujących ich rychłą premierę, wciąż nie doczekaliśmy się nawet jednej oficjalnej zapowiedzi takiego produktu. To powinno zmienić się już wkrótce, ponieważ prezes Samsunga obiecał niedawno, że ich pierwszy telefon z elastycznym ekranem zostanie pokazany światu w przyszłym miesiącu (prawdopodobnie podczas konferencji w San Francisco, która odbędzie się 7 listopada), ale okazuje się, że rewolucja w postaci składanych wyświetlaczy objąć może również inne kategorie urządzeń mobilnych. Najnowsze przecieki prosto z Korei Południowej sugerują bowiem, że doczekamy się także składanych tabletów.

Pierwszym producentem, który może zdecydować się na wypuszczenie na rynek składanego tabletu może być chiński gigant Lenovo.

Pierwszym producentem, który zdecyduje się na wypuszczenie na rynek takowego produktu może być chiński gigant Lenovo. Według nowych doniesień, sięgnąć ma on po składane wyświetlacze od LG, który jak wiadomo pracuje nad tą technologią od wielu lat (koreański koncern pokazywał już nawet kilkukrotnie prototypy stosownych ekranów). Co więcej, niedawno prezes LG potwierdził prace nad składanym telefonem, ale nie należy się spodziewać jego szybkiego debiutu, ponieważ jak podkreślił: „Wypuścimy swój smartfon, kiedy będziemy zadowoleni z tego, co zaoferuje naszym klientom, a nie żeby być pierwszymi”. Wracając jednak do tabletu Lenovo, ten wyposażony ma być w 13-calowy panel, który po złożeniu ma zmniejszyć się do 8-9 cali. Niestety na starcie sprzęt dostępny ma być tylko w Chinach (zawsze można ratować się importem) i zapewne firma będzie najpierw chciała wybadać rodzimy rynek, zanim zdecyduje się na globalną premierę.

LG Display widzieć ma większe możliwości na rynku składanych tabletów, a nie smartfonów, a do dlatego, że ekran telefonu jest schowany po jego złożeniu (wydaje się to jednak zależne od realizacji tego pomysłu i nietrudno sobie wyobrazić telefon, który nawet po złożeniu daje nam dostęp do części wyświetlacza), co w przypadku tabletów nie stanowić ma takiego problemu. Co więcej, elastyczne panele zwiększyć mają mobilność tego typu urządzeń, które po złożeniu zajmować mają niedużo miejsca, a po rozłożeniu oferować ekran w rozmiarze laptopa. Wydaje się również, że łatwiej o implementację tej technologii w przypadku tabletów, ponieważ telefony wymagają zdecydowanie częstszego rozkładania w trakcie dnia, natomiast ich więksi bracia będą podlegać temu zabiegowi zdecydowanie rzadziej, co może mieć wpływ na trwałość ekranu. LG Display podobno chce również sprzedawać swoje składane 13-calowe panele firmom Dell i LG Electronics (dział dedykowany wyświetlaczom jest praktycznie osobnym podmiotem). Radzimy jednak podchodzić do tych informacji, jak do typowych plotek, czyli ze sporym dystansem.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Lenovo szykować ma składany tablet z wyświetlaczem od LG

 0