Lenovo szykuje nietypowego laptopa. Ciekawy pomysł chińskiego giganta

Lenovo szykuje nietypowego laptopa. Ciekawy pomysł chińskiego giganta

Lenovo od lat stawia na zupełnie nowatorskie, często bardzo nietypowe rozwiązania w segmencie laptopów, jednak często tego typu próby uznawane są jedynie za chwyt marketingowy, ponieważ ich użyteczność bywa wątpliwa. Chiński gigant ponownie chce nas zaskoczyć, tym razem laptopem z przezroczystym ekranem. 

Najnowsze przecieki sugerują, że jeszcze w tym miesiącu - na Mobile World Congress - Lenovo może zaprezentować pierwszy na świecie przezroczysty laptop. Zdjęcia, które wyciekły i zostały zaprezentowane przez WindowsReport, sugerują, że laptop może być wyposażony w przezroczysty wyświetlacz i klawiaturę, co potencjalnie po raz pierwszy umożliwi wprowadzenie przezroczystej technologii w segmencie PC. 

Na Mobile World Congress Lenovo może zaprezentować pierwszy na świecie przezroczysty laptop.

Zdjęcia przedstawiają coś, co na pierwszy rzut oka wydaje się (w miarę) normalnym laptopem. Jednak po bliższym przyjrzeniu się wyświetlacz wydaje się całkowicie przezroczysty po wyłączeniu. Laptop pod względem designu przypomina typowe notebooki Lenovo, jednak zamiast fizycznych klawiszy na panelu roboczym znajduje się ekran dotykowy z klawiszami wirtualnymi.

Lenovo
 

Nieprzezroczyste sekcje obejmują dolną obudowę i pasek pod wyświetlaczem, w którym znajduje się logo Lenovo. Przecieki nie zawierają żadnych informacji na temat specyfikacji, więc pewne informacje pozostaną tajemnicą do czasu oficjalnego ogłoszenia Lenovo.

Obudowa laptopa bardziej przypomina nowoczesne urządzenia z dwoma ekranami niż klasyczną konstrukcję laptopa. To innowacyjne podejście wpisuje się w trendy obserwowane na tegorocznych targach CES, podczas których marki takie jak Samsung i LG zaprezentowały przezroczyste telewizory i wyświetlacze.

Oczywiście, laptop wydaje się zbyt futurystyczny, aby mógł trafić na sklepowe półki w najbliższym czasie i zapewne jest to urządzeniem koncepcyjnym, mającym zaprezentować możliwości techniczne Lenovo na MWC 2024, a nie prototypem produkcyjnym. Zwłaszcza że technologia przezroczystych wyświetlaczy pozostaje zbyt droga w produkcji na dużą skalę, choć pomysł jest niezaprzeczalnie intrygujący.

Lenovo
 

Niemniej firmy poszukujące unikalnych rozwiązań często popychają branżę do przodu. Ostatnia duża zmiana w tym zakresie to konwertowalne urządzenia typu 2w1, które debiutowały już lata temu. 

Tu rodzi się pytanie, czy zastosowana przez Lenovo technologia może przejść od koncepcji do produktu komercyjnego. Aby produkt odniósł sukces, producent musi udowodnić przewagi takiego produktu w świecie rzeczywistym w porównaniu z tradycyjnymi modelami. Nie ma gwarancji, że laptop kiedykolwiek trafi w nasze ręce, nawet jeśli zostanie zaprezentowany na MWC, a ostateczny projekt może znacznie różnić się od tego, co pokazują przecieki. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Lenovo szykuje nietypowego laptopa. Ciekawy pomysł chińskiego giganta

 0