Lenovo szykuje prawdziwie bezramkowy smartfon i chwali się szkicem

Lenovo szykuje prawdziwie bezramkowy smartfon i chwali się szkicem

Lenovo najpierw zaprezentowało grafikę ujawniającą narożnik smartfona z ekstremalnie cienkimi ramkami, który zdawał się być pozbawiony kontrowersyjnego wcięcia w ekranie. Teraz zaś wiceprezes firmy sugeruje, że telefon pochwalić będzie mógł się blisko 100% stosunkiem ekranu do obudowy na froncie.

Chang Cheng zdradził w serwisie społecznościowym, że chodzi o model Lenovo Z5, który zapewne będzie kolejnym flagowcem chińskiego giganta. Co prawda nie otrzymaliśmy pełnego renderu urządzenia, ale w zamian przedstawiciel koncernu podzielił się z nami szkicem urządzenia, który możecie obejrzeć poniżej. Z grafiki wynika nie tylko, że sprzęt pozbawiony będzie wcięcia w ekranie, ale pochwalić będzie mógł się również rekordowo cienkimi ramkami wokół całego wyświetlacza i te praktycznie nie będą istnieć, zarówno na bokach urządzenia, jak i w jego górnej i dolnej części. Widoczne linie antenowe sugerują zaś, że obudowa telefonu w całości wykonana może być z metalu, a nie popularnego w ostatnim czasie w segmencie premium szkła. Oczywiście tego typu design budzi pewne, dość oczywiste pytania, jak np. co z głośnikiem do rozmów czy kamerką do selfie?

Lenovo Z5 to nadchodzący bezramkowiec, który zapewne będzie kolejnym flagowcem chińskiego giganta

Lenovo Z5

Jeśli chodzi o ten pierwszy element, to rozważać można dwa rozwiązania. Albo otrzymamy bardzo cienki głośnik umieszczony na górnej krawędzi urządzenia lub też telefon skorzysta z przewodzenia kostnego, jak robił to choćby Mi Mix od Xiaomi czy smartfony marki Aquos od Sharp. Z przednią kamerką sytuacja jest trudniejsza i niewykluczone, że Lenovo po prostu w ogóle z niej zrezygnowało w tym przypadku albo zdecydowało się na jakieś niekonwencjonalne rozwiązanie w stylu mechanizmu z wysuwanym modułem lub obrotowym aparatem tylnym. Widzieliśmy już tego typu technologie w wykonaniu innych chińskich marek, więc jest to możliwe. Tak czy inaczej, Lenovo Z5 zapowiada się na niezwykle interesujący smartfon i jeśli wierzyć ostatnim przeciekom, to jego oficjalnej prezentacji możemy spodziewać się 14 czerwca.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Lenovo szykuje prawdziwie bezramkowy smartfon i chwali się szkicem

 0